Będą nowe drogi w Szamotułach. Gmina i powiat podpisały właśnie umowy

Red.
W poniedziałek 8 maja w Starostwie Powiatowym w Szamotułach gościł Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński. Jego wizyta związana była z podpisaniem trzech umów na dofinansowanie inwestycji w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

Zadania realizować będą trzy samorządy – Powiat Szamotulski, Gmina Szamotuły oraz Gmina Przemęt w powiecie wolsztyńskim. I to właśnie przedstawiciele tych samorządów podpisywały umowy z wojewodą.

Władze powiatu szamotulskiego podpisały umowę na realizację zadania pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 1857P Szamotuły - Górka na odcinku 990 m od km 1+160 do km 2+150. Przypomnijmy, że w ramach naboru 2023 Polskiego Ładu Powiat otrzymał wsparcie w wysokość 60 procent  kosztów kwalifikowanych to jest 1 140 006,51 zł. Całkowita przewidywana wartość zadania wyniesie 1.938.011,07 zł.

A co w ramach planowanej inwestycji?

- Przebudowa drogi Szamotuły - Górka obejmuje m.in.: wzmocnienie drogi związane z wykonaniem nowej nawierzchni, umocnienie poboczy po stronie prawej na całej długości oraz częściowo po stronie lewej płytami, wycinkę drzew i krzewów, odmulenie rowów przydrożnych, regulowanie wysokości istniejących zjazdów oraz nowe oznakowanie pionowe i poziome – wyjaśniono.

Ponadto - w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników drogi zastosowane zostaną biało-czerwone, punktowe elementy odblaskowe tzw. „kocie oczka”. Zadanie jest kolejnym etapem rozpoczętej w 2020 r. kompleksowej przebudowy drogi.

Szamotuły przebudują ulicę Wiśniową
Gmina otrzymała dokładnie 1 098 368 złotych na przebudowę ulicy Wiśniowej. W ramach tej modernizacji planuje się wykonanie nawierzchni jezdni o szerokości 6 metrów z betonu asfaltowego, wykonanie trzech odpowiednio oznakowanych przejść dla pieszych, wykonanie chodnika z kostki betonowej, który zapewni bezpieczne dojście do zlokalizowanej w przebiegu ulicy Wiśniowej: zabudowy mieszkaniowej, przedszkola, punktów usługowo-handlowych. Ponadto planuje się również wykonanie zjazdów z kostki betonowej.

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Będą nowe drogi w Szamotułach. Gmina i powiat podpisały właśnie umowy - Szamotuły Nasze Miasto

Wróć na wolsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie