Budowa ulicy Podgórnej w Nowej Wsi pod znakiem zapytania

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Pixabay
Udostępnij:
W minionym tygodniu informowaliśmy o planach budowy ulicy Podgórnej w Nowej Wsi, w gminie Przemęt. We wtorek 17 sierpnia nastąpiło otwarcie ofert.

Przypomnijmy, że w dużym skrócie przedmiotem zamówienia jest budowa ulicy Podgórnej wraz ze zjazdami i odwodnieniem. Ta ma powstać z kostki betonowej. Taki sam materiał ma zostać użyty do budowy ciągów pieszo – rowerowych. Ponadto całość ma mieć zainstalowaną sieć odwadniającą. Od podpisania umowy potencjalny wykonawca będzie miał 80 dni na wykonanie zadania.

Zanim jeszcze otwarto oferty, gmina poinformowała, że na zadanie zamierza przeznaczyć 200 tysięcy złotych. Swoje oferty na to zadanie złożyło w sumie czterech wykonawców. I niestety dla władz gminy Przemęt – wszystkie oferty przewyższają zabezpieczone przez władze środki. Najniższa oferta jest wyższa o ponad 130 000 złotych, a najdroższa o ponad 246 000 złotych. W związku z tym faktem władze muszą zdecydować – czy zwiększyć budżet na to zadanie o ponad 50 procent, czy jednak zaryzykować i ogłosić przetarg ponownie – licząc, że i oferty będą niższe.

Tymczasem ogłoszono przetarg na inne zadanie drogowe, a mianowicie utwardzenie ulicy Górnej w miejscowości Wieleń wraz ze zjazdami i odwodnieniem powierzchniowym. Swoje oferty przedsiębiorcy mogą składać do 9 września tego roku, tego samego dnia – najpierw nastąpi ogłoszenie wysokości środków, a następnie otwarcie ofert przetargowych. Do tematu obu inwestycji będziemy wracać.

Ruszyła budowa bariery na granicy polsko-białoruskiej

Wideo

Dodaj ogłoszenie