Była to już 26. edycja turnieju Babimost Open

Marcin Paczkowski
Była to już 26. edycja turnieju Babimost Open CSiR Babimost
W turnieju startowało 124 zawodniczek i zawodników z 18 ośrodków i klubów z Polski i Niemiec

W hali Olimpia rozegrany został 26. Babimost OPEN w badmintona. W turnieju startowało 124 zawodniczek i zawodników z 18 ośrodków i klubów z Polski i Niemiec. Babimost OPEN to najstarszy cykliczny turniej w tej dyscyplinie sportu w województwie lubuskim.

Otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Babimostu Bernard Radny. Pierwszy dzień turnieju to eliminacje w młodszych kategoriach wiekowych. W drugim dniu rozegrano eliminacje w starszych kategoriach wiekowych i finały we wszystkich kategoriach. Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary ufundowane przez Burmistrza Babimostu i Prezesa UKS ,,Iskra”. Rywalizację wśród klas I-III szkół podstawowych wygrali Iga Pachała oraz Jakub Stankiewicz. Wśród klas IV - VI zwyciężyli Wiktoria Krawiec i Dawid Grzybek. Szymon Bieszke i Weronika Krawiec to najlepsi juniorzy zawodów. Karolina Zdziennicka wygrała rywalizację open kobiet, natomiast wśród mężczyzn w kat. open najlepszy okazał się Michał Łasiński.

Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali także medale, dyplomy i upominki rzeczowe. Na podkreślenie zasługuje duże zaangażowanie w organizacji turnieju działaczy i wolontariuszy UKS ,,Iskra”, a szczególnie Zygmunta Wołka. Warto wspomnieć także, że w UKS ,,Iskra” karierę rozpoczynała była wielokrotna reprezentanka Polski, medalistka mistrzostw Europy i świata - Natalia Pocztowiak.

Gniezno: Protest przeciw zwierzętom w cyrku