Cenne zwycięstwo Gromu Wolsztyn w meczu z Pogonią Śmigiel

Roland Buśko
W meczu X kolejki wielkopolskiej piątej ligi grupy II Grom Wolsztyn pokonał na własnym obiekcie Pogoń Śmigiel 2:1, prowadząc do przerwy 1:0.

Stawka spotkania była bardzo wysoka, bowiem jak przed meczem twierdzili złośliwi, był to mecz na szczycie. Wynikało to z tego, że obie drużyny zajmowały odpowiednio ostatnie i przedostatnie miejsce w tabeli, tak więc zarówno dla Pogoni jak i dla Gromu było to spotkanie za przysłowiowe sześć punktów. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy już w dziewiątej minucie spotkania, po strzale Daniela Hamrola, objęli prowadzenie 1:0. Tak szybkie otwarcie wyniku spotkania wzbudziło wśród kibiców miejscowych spory apetyt na kolejne gole. Niestety w pierwszej części spotkania więcej powodów do radości kibice Gromu już nie mieli. Z kolei błyskawicznie po zmianie stron, goście ku rozpaczy miejscowych, za sprawą Arkadiusza Dominiaka, doprowadzili do remisu. Od tego momentu skazana na pożarcie Pogoń zaczęła sobie radzić coraz lepiej i co chwilę jej akcje kończyły się ostrymi spięciami w polu karnym gospodarzy. W tym miejscu należą się ogromne słowa uznania doświadczonemu bramkarzowi Gromu Pawłowi Kotlarskiemu, który nie dość, że był najpewniejszym punktem swojej drużyny, to na dodatek fantastycznie kierował jej poczynaniami, zachęcając gromkimi pokrzykiwaniami do większej determinacji i walki. Na efekty coraz to lepszej postawy drużyny trzeba było czekać do sześćdziesiątej piątej minuty, kiedy po strzale Oskara Nowaka z rzutu karnego Grom objął prowadzenie 2:1. Mimo wielu jeszcze dogodnym sytuacjom zarówno z jednej jak i z drugiej strony, wynik spotkania już się nie zmienił i ostatecznie cenne trzy punkty pozostały w Wolsztynie. W innym meczu piątej ligi zdziesiątkowany Orkan Chorzemin uległ w wyjazdowym spotkaniu Koronie Piaski aż 0:7. W niedzielę 11 października na stadionie w Chorzeminie rozegrane zostanie derbowe spotkanie pomiędzy Orkanem i Gromem. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15.00.