Cztery firmy zainteresowane budową sygnalizacji w Kopanicy

OPRAC.:
Natalia Krawczyk
Natalia Krawczyk
Sygnalizacja świetlna pojawi się przy przejściu dla pieszych w Kopanicy
Sygnalizacja świetlna pojawi się przy przejściu dla pieszych w Kopanicy Google/zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
Cztery firmy są zainteresowane budową sygnalizacji świetlnej na DK32 przy szkole podstawowej w Kopanicy. Przypomnijmy, że termin składania ofert minął 6 lipca. Dzięki realizacji przedsięwzięcia zwiększy się bezpieczeństwo pieszych jak i rowerzystów.

Cztery firmy zainteresowane budową sygnalizacji na DK32 w miejscowości Kopanica

Poznaliśmy oferty w postępowaniu przetargowym dotyczącym budowy sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na DK32 w Kopanicy. Jak informuje Alina Cieślak z biura prasowego poznańskiego oddziału GDDKiA, wpłynęły oferty od czterech firm. Cenowo najkorzystniejsza z nich to ta z firmy Ductus Sp. z o.o. na kwotę 227 279,40 złotych brutto.

Najdroższą cenowo ofertę na kwotę 492 519,98 złotych brutto złożyła firma STANGL Technik Polska Sp. z o.o. . Do przetargu przystąpił jeszcze Zakład Robót Drogowych i Sygnalizacyjnych CIECHDROG i zadeklarowali się wykonać prace za 334 500 złotych brutto oraz Zakład Budowy i Konserwacji Urządzeń Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Oferta tej firmy opiewa na 295 711,68 złotych brutto.

- Wszyscy wykonawcy zadeklarowali skrócenie terminu realizacji ze 150 do 120 dni od dnia podpisania umowy. Teraz komisja przetargowa przeanalizuje złożone oferty

- zaznacza Alina Cieślak.

Zadanie będzie realizowane w ramach Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściu przez DK32 w miejscowości Kopanica. Przejście zlokalizowane jest w obszarze zabudowanym, przy szkole podstawowej. Poprzez budowę sygnalizacji świetlnej na tym przejściu dla pieszych zwiększy się bezpieczeństwo pieszych jak i rowerzystów.

Budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w Kopanicy polegać będzie na dostosowaniu urządzeń BRD, oznakowania pionowego i poziomego oraz budowie sygnalizacji świetlnej na przejściu.

O programie

Głównym celem Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Określa on cele i priorytety inwestycyjne, wskazuje poziom i źródła finansowania oraz określa zakres rzeczowy zadań przewidywanych do realizacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie