Czy odbędą się zbiórki żywności na naszym terenie?

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Z powodu pandemii OPS Siedlec zrezygnował ze zbiórki w sklepach
Z powodu pandemii OPS Siedlec zrezygnował ze zbiórki w sklepach Pixabay
Zbliżają się Święta Wielkanocne. Z powodu pandemicznych ograniczeń i apeli rządzących, większość z nas zapewne nie będzie spotykać się ze swoimi rodzinami, a pozostanie w własnym gospodarstwie domowym.

Święta to też czas pomocy – osobom starszy, osobom samotnym. Sprawdziliśmy, czy wzorem świąt Bożonarodzeniowych, także i na Wielkanoc nasze Ośrodki Pomocy Społecznej przeprowadzają przedświąteczne zbiórki żywności. Okazuje się, że jest z tym różnie. OPS w Wolsztynie już od kilku lat tego typu akcji nie organizuje. Jak powiedziała nam dyrektor ośrodka Sylwia Kusior, placówka zrezygnowała z tego typu zbiórek, bo nie dysponuje pomieszczeniami, w których mogłaby pozyskaną żywność przechowywać.

Zbiórki nie przeprowadza również Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemęcie. Za to w OPS w Siedlcu – jak nas poinformowano - w związku  z pandemią COVID i wzrostem zachorowań odstąpił od tradycyjnej zbiórki w sklepach, która była zaplanowana. Ośrodek promuje jednak ogólnopolską zbiórkę i zachęca do udziału w niej między innymi na swojej stronie internetowej. Dodać tutaj warto, że Wielkanocna Zbiórka Żywności pod hasłem “Święta godne, a nie głodne” rozpoczęła się już 8 marca i zakończy się w Sobotę Wielkanocną (3 kwietnia). Podobnie jak w poprzednich latach, w wybranych sklepach będzie można kupić i przekazać produkty, ale ze względu na pandemię ich liczba jest bardzo ograniczona. Pomóc więc będzie można przede wszystkim online – dokonując zakupu w charytatywnym sklepie www.zbiorkazywnosci.pl

Siedlecki OPS nie wyklucza jednak dotarcia do rodzin w potrzebie – wszystko uzależnione jest od tego, czy do placówki zgłoszą się chętni pomóc darczyńcy. Jeśli tak się stanie, wówczas pomoc taka dla potrzebujących zostanie przekazana.

Szkodliwe picie z plastiku

Wideo

Dodaj ogłoszenie