Fantastyczne rozpoczęcie sezonu przez kajakarzy Zrywu Wolsztyn.

OPRAC.:
Roland Buśko
Po fantastycznym rozpoczęciu sezonu kajakowego przez zawodników Zrywu Wolsztyn na XXXI Ogólnopolskich Regatach o Puchar Prezydenta Miasta Nowej Soli, gdzie wolsztynianie zdobyli sporą garść medali oraz puchar za wywalczenie drugiego miejsca w klasyfikacji punktowej w ubiegłą sobotę kajakarze Zrywu odnieśli kolejny wielki sukces. Tym razem na Otwartych Regatach im. W. Skrzypczyńskiego, które odbywały się na torze regatowym Malta w Poznaniu.

W regatach uczestniczyło kilkuset zawodników z trzydziestu klubów zlokalizowanych na terenie całej Polski .
W ogólnej klasyfikacji punktowej UMKS Zryw Wolsztyn zajął wysokie czwarte miejsce, uzyskując łącznie 117 punktów. Jednocześnie była to najwyższa pozycja wśród klubów trenujących wyłącznie kajakarzy. Na tak wysoki bilans punktowy wielki wpływ miały wywalczone medale, których wolsztyńscy kajakarze wywalczyli aż dwanaście.
Złote krążki zdobyli: W K2, na dystansie pięciuset metrów, w kategorii dziewcząt Natalia Przybyła i Antonina Pańczyszyn. Na tym samym dystansie w K2 młodziczek Martyna Kowalska i Natalia Szczepaniak. W K1 młodzików
Mikołaj Kaźmierczak. W K4 500 m młodziczek Kinga Chojnacka , Martyna Kowalska Natalia Szczepaniak i Zuzanna Tomys. W K2 500 m M młodzików Mikołaj Kaźmierczak i Mateusz Majza oraz w kategorii masters K1 także na dystansie 500 metrów: Przemysław Niewiadomski. Srebrne medale wywalczyli: w K1 na dystansie 500 metrów M Damian Liskowiak. W K2 500 metrów dzieci Mateusz Balcer i Wojciech Lorenz. W K1 500 m młodziczek Kinga Chojnacka. W K4 na 500 metrów juniorów młodszych Filip Kujawa , Daniel Łuczak , Jan Myssak i Wojciech Przybyła. Brązaowe medale padły z kolei łupem Kacpra Jastrzębia i Mateusza Majzy.