Fantastyczne starty kajakarzy Zrywu Wolsztyn!

Kajakarze Zrywu Wolsztyn nie zwalniają tempa i notują kolejne fantastyczne osiągnięcia.

Miniony weekend był dla Wolsztynian szczególnie udany. Podczas odbywających się na torze regatowym Malta w Poznaniu Mistrzostw Polski U-23 historyczny sukces odnieśli startujący w K-2, na dystansie tysiąca metrów Damian Liskowiak i Krzysztof Jokiel, wygrywając swój bieg wywalczyli tytuł Mistrzów Polski. Także ich młodsi koledzy udowodnili, że na ogólnopolskiej arenie radzą sobie fantastycznie. W ogólnej klasyfikacji punktowej UMKS Zryw Wolsztyn zajął drugie miejsce w punktacji młodzików, trzecie w punktacji regat im. Rafała Piszcza oraz jedenaste w punktacji U-23. W klasyfikacji medalowej Wolsztynianie okazali się najlepsi wśród młodzików, trzecie miejsce zajęli w klasyfikacji regat Im. Rafała Piszcza i szóste w klasyfikacji U-23. Łącznie podczas dwóch intensywnych dni zawodnicy Zrywu wywalczyli siedemnaście medali, na dorobek ten złożyło się dziewięć krążków złotych, pięć srebrnych i trzy brązowe.
Złoto w K-1 na dystansie dwóch tysięcy metrów, w kategorii młodzik wywalczył Mikołaj Kaźmierczak. Na najwyższym stopniu podium stanęli także: Zuzanna Tomys, Antonina Pańczyszyn, Maja Szczepaniak i Natalia Przybyła. W K-4 na dystansie dwóch tysięcy metrów w kat. młodzik, Mikołaj Kaźmierczak i Mateusz Majza. W K-2 także na dystansie dwu kilometrowym: Kinga Chojnacka i Natalia Szczepaniak. Filip Kujawa w K-1, na dystansie tysiąca metrów w kat. junior młodszy, Mikołaj Kaźmierczak w K-1 na dystansie tys. metrów w kat. młodzik, Martyna Kowalska w K-1 na dystansie tys. metrów i Antonina Pańczyszyn w K-1 na dystansie pięciuset metrów w kat. dzieci. Srebrne krążki wywalczyli: Mateusz Majza w K-1 na dystansie dwóch tys. metrów w kat. młodzik, Martyna Kowalska w K-1 na dys. 2 tys. metrów. , Martyna Kowalska i Zuzanna Tomys w K-2na dystansie dwa tys. metrów, Mateusz Majzaw K-1na dystansie tysiąca metrów w kat. młodzik i Natalia Przybyła w K-1 na dystansie pięciuset metrów w kategorii dzieci. Brązowe medale padły natomiast łupem Kingi Chojnackiej w K-1 na dystansie dwóch tys. metrów w kat. młodzik, Zofii Hofman w K-1 na dystansie tysiąca metrów w kat. junior młodszy i Mai Szczepaniak w K-1 na dystansie pięciuset metrów w kat. dzieci. Świetne wieści napłynęły także w miniony weekend z Bratysławy gdzie odbywały się zawody z cyklu Olympic Hopes Regatta 2022. Startujący w nich zawodnik Zrywu Wolsztyn Kacper Jastrząb wywalczył na dystansie pięciuset metrów wysokie czwarte miejsce. Jeszcze lepszy wynik osiągnął w osadzie z Alexem Boruckim, Kacprem Grzechnikiem i Pawłem Słowinskim z którymi wywalczył srebro na dystansie pięciuset metrów.