Finał sprawy serii pożarów w powiecie grodziskim. Tomasz F. usłyszał wyrok

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Udostępnij:
Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim wydał wyrok w sprawie serii pożarów, do których dochodziło w okolicach Strzępinia w ubiegłym roku. Tomasz F., 42-letni mieszkaniec gminy Granowo, został uznany winnym podpaleń.

O sprawie pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas w okolicach Strzępinia doszło do serii podpaleń. Płonął stóg na pograniczu powiatów, poszycie leśne i pola w okolicy spokojnej do tej pory wsi.

- Strach wśród mieszkańców jest ogromny. Boimy się o swój dobytek. Żyjemy w rolniczej wiosce, wszędzie są pola i budynki gospodarcze. Możemy stracić wszystko, na co pracowaliśmy latami - mówił w sierpniu sołtys Strzępinia, Waldemar Horowski.

Sołtys zorganizował nawet spotkanie z mieszkańcami, a o sprawie powiadomiono funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Sprawa była niepokojąca, bo w przeciągu zaledwie tygodnia doszło do kilku podejrzanych pożarów.

- Praktycznie codziennie coś się dzieje. Nikogo za rękę nie złapaliśmy, ale podejrzenia o tym, że to podpalenia, nasuwają się same- mówił wówczas w rozmowie z nami oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim, Tomasz Nowaczyk.

Grodziscy mundurowi potrzebowali zaledwie kilkunastu godzin od przyjęcia zgłoszenia, żeby namierzyć podejrzanego. Wzmożone patrole przyniosły zamierzony skutek.

We wtorek, 24 sierpnia, grodziscy policjanci zatrzymali sprawcę podpaleń. Jak wówczas informowaliśmy, w trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do spowodowania pożarów. Podczas przeprowadzonej wizji lokalnej mieszkaniec gminy Granowo dokładnie opowiedział funkcjonariuszom, w jaki sposób doprowadzał do pożarów. Przesłuchano również świadków i osoby pokrzywdzone.

W związku z tym, że mężczyzna w krótkim czasie celowo wywołał osiem pożarów, dla sądu było oczywiste, że przebywając na wolności może ponownie stworzyć zagrożenie nie tylko dla mienia, ale i dla ludzi. Zapadła decyzja o areszcie tymczasowym.

Finał sprawy serii pożarów w powiecie grodziskim. Tomasz F. usłyszał wyrok

W środę, 11 maja, Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim wydał wyrok.

- Tomasz F. został uznany winnym siedmiu podpaleń i jednego usiłowania podpalenia. Sąd wymierzył mu karę łączną jednego roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności, na poczet kary zaliczono okres aresztu tymczasowego. Dodatkowo sąd zobowiązał mężczyznę do naprawienia szkód popełnionych na osobach fizycznych, w łącznej wysokości 15 300 złotych - mówi Katarzyna Błaszczak z biura prasowego Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Finał sprawy serii pożarów w powiecie grodziskim. Tomasz F. ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jakie znaczenie ma wejście Finlandii i Szwecji do NATO

Wideo

Materiał oryginalny: Finał sprawy serii pożarów w powiecie grodziskim. Tomasz F. usłyszał wyrok - Grodzisk Wielkopolski Nasze Miasto

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie