Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Finał WOŚP 2021. Jak będzie wyglądał w powiecie wolsztyńskim?

Natalia Krawczyk
Natalia Krawczyk
Na zdjęciu finał WOŚP 2020. Jak wydarzenie będzie wyglądało w przyszłym roku?
Na zdjęciu finał WOŚP 2020. Jak wydarzenie będzie wyglądało w przyszłym roku? Fot. Roland Buśko
29. finał WOŚP został przełożony na 31 stycznia 2021. Jak co roku, zaangażowane w akcję są gminy Wolsztyn, Siedlec oraz Przemęt. Co planują na ten dzień?

Pierwotnie 29. finał WOŚP miał odbyć się 10 stycznia 2021 roku. W związku z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi nowymi obostrzeniami do 17 stycznia, organizatorzy zdecydowali się przesunąć wydarzenie na 31 stycznia.

Wydarzenie przebiega pod hasłem „Finał z głową”, a zebrane fundusze będą przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy takiego jak: aparaty USG i RTG, lampy operacyjne, lasery diodowe, czy endoskopy giętkie.

- Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była gotowa, by 10 stycznia po raz 29. grać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować Sztaby, i nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków

- mówił Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak do tej pory WOŚP przekazała na sprzęt i programy medyczne 1 mld 330 mln zł.

29. Finał WOŚP w powiecie wolsztyńskim

Po raz kolejny w akcję zaangażowane są gminy Siedlec, Przemęt oraz Wolsztyn. Jak będzie przebiegał finał?

W Wolsztyńskim Domu Kultury zbiórka odbędzie się o godz. 8. Zaplanowany na ten dzień jest także koncert w formie online o godz. 16, gdzie wystąpią zespoły I-REY, Mini Forte oraz Cantabile oraz licytacja, która rozpocznie się od godziny 18.00. Licytacje odbędą się prawdopodobnie poprzez Youtube oraz telefonicznie, a przewidywany czas licytacji na dany przedmiot to około 5 minut.

- Jak na razie tylko jedna firma zgłosiła się z prośbą o puszkę stacjonarną

- mówi Joanna Walkowiak z Wolsztyńskiego Domu Kultury. W tym roku mają 10 takich puszek do dyspozycji, można je postawić np. w sklepie. Poszukiwani są też wolontariusze - jak na razie jest około 80 chętnych osób, a to jest o połowę mniej niż w ubiegłym roku.

Łukasz Wojciechowski z Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie informuje, że w tym roku będą działać jako oddzielny sztab. Zgłosiło się łącznie 25 wolontariuszy z terenu gminy Przemęt. Jak co roku angażują się uczniowie ze szkoły podstawowej i średniej z Przemętu, Starkowa, Radomierza, Kaszczoru i Moch oraz pracownicy centrum kultury.

- Co roku organizowaliśmy koncert, ale jak to będzie teraz trudno powiedzieć. Zbieramy fanty na licytacje, ale w jaki sposób będzie przeprowadzona jeszcze ustalamy

- mówi Łukasz Wojciechowski z Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie. Na pewno tradycyjnie na zakończenie będzie wypuszczone Światełko do Nieba.

Gmina Siedlec także wspiera akcję. Jak mówi Waldemar Ligma, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Siedlcu, wydarzenie prawdopodobnie będzie musiało zostać przeniesione do internetu. W tym dniu planują licytację oraz koncert. Poprzednie wydarzenia organizowane przez GOK Siedlec pokazały, że można je przeprowadzić z uwzględnieniem reżimu sanitarnego. Wspomóc akcję można także, dzięki puszcze, która znajduje się w siedleckim urzędzie.

WOŚP 2020. Zobacz zdjęcia:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny gra w Wolsztynie

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wolsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto