Gmina Przemęt chce budować kolejną ścieżkę rowerową

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Pixabay
Udostępnij:
Gminna plaża w Osłoninie, to jedna z głównych wakacyjnych atrakcji gminy Przemęt. Rok rocznie przyjeżdżają tu setki turystów spragnionych zarówno wypoczynku nad wodą, jak i innych atrakcji. Zresztą inne rejony gminy Przemęt także zachęcają do rekreacji na łonie natury.

Władze gminy zdają sobie sprawę z turystycznych walorów tych terenów, dlatego starają się jeszcze bardziej uatrakcyjnić zarówno mieszkańcom, jak i gościom kontakt z naturą. A wielu wie, że najlepiej okolicę zwiedza się pieszo lub rowerem. Aby tak się jednak bezpiecznie mogło stawać, warto, by i infrastruktura była odpowiednio przygotowana.

Dlatego też na terenie gminy Przemęt powstają kolejne ścieżki rowerowe i pieszo – rowerowe. Pod koniec czerwca zakończono przyjmowanie ofert na realizację kolejnej inwestycji z tym związanej. Mowa tu o wykonaniu pełnobranżowego projektu budowlanego na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej od m. Przemęt przez Bucz do m. Barchlin.

Projekt podzielono na trzy odcinki: 1 z Przemętu do Sączkowa, 2 z Sączkowa do Buczu oraz 3 z Buczu do Barchlina. Całość, to dokładnie 4200 metrów. Jeśli chodzi o samą ścieżkę rowerową, to ma ona być dwukierunkowa o szerokości min. 2,0 m, o nawierzchni bitumicznej, (zjazdy z kostki betonowej). Ponadto przewiduje się oświetlenie ścieżki lampami LED.

Tuż przed otwarciem ofert władze gminy poinformowały, że na to zadanie zamierzają przeznaczyć w sumie 300 000 złotych, z czego na odcinek 1 – 100 tysięcy zł, odcinek 2 – 120 000 zł, a na trzeci – 80 000 zł.

Swoje propozycje złożyły dwie firmy – na każde z trzech zadań osobne. Już wiemy, że zaproponowane kwoty przewyższają zabezpieczony budżet. Teraz władze gminy będą musiały podjąć decyzję, czy wybrać najtańsze oferty i dopłacić, czy też ogłosić kolejne postępowanie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nowy taryfikator

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie