Gmina Przemęt inwestuje pod koniec roku

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Udostępnij:
Kilka dni temu informowaliśmy o planach władz gminy Przemęt, w związku z wykorzystaniem dodatkowych środków w postaci miliona złotych, jakie udało się zdobyć w jednym z konkursów popularyzujących szczepienia przeciw koronawirusowi.

Przypomnijmy, że zastępca wójta gminy Waldemar Kalitka powiedział nam iż wstępne przymiarki dotyczą budowy sali do crossfitu, a także siłowni. Zadania te wpłyną na poprawę zdrowia i tężyzny fizycznej mieszkańców – a ci – zdrowsi poprzez aktywny wypoczynek, łatwiej będą w stanie przeciwstawić swoje organizmy ewentualnej potrzebie walki chorobą

Zastępca wójta poinformował nas wówczas również o innych inwestycjach, jakie są przez samorząd planuje na najbliższe tygodnie.

Do końca roku gmina ma jeszcze do skończenia dwie inwestycje. Pierwsza to ulica Spacerowa w Osłoninie, a druga to ulica Podgórna.

- Do końca tego roku chcielibyśmy ogłosić przetarg na jedno z zadań, które zostało dofinansowane w ramach tak zwanego Polskiego Ładu. Mam na myśli budowę kanalizacji w Solcu Nowym – wyjaśnia nam Waldemar Kalitka.

Jak dodaje, obecnie trwają intensywne prace związane z przygotowaniem dokumentacji oraz wszelkich pozwoleń związanych z ogłoszeniem przetargu przez gminę Przemęt.

- Ponadto od samego początku 2022 roku chcemy ostro zabrać się do pracy i ogłosić kolejne przetargi w ramach Polskiego Ładu – mówi nam.

Oprócz samych inwestycji urzędnicy zapewne ostro wezmą się do pracy również merytorycznej, bo już wiadomo, że wkrótce nasz rząd ogłosi kolejną edycję naboru do programu Polski Ład . Zresztą pierwsze, stosowne spotkania dla zainteresowanych przedstawicieli samorządów gminnych i powiatowych już się w mijającym tygodniu odbywały. Na razie jednak brak szczegółów by wskazywać, czego konkretnie gminy mogą się spodziewać i jakie wnioski będzie można składa i na jakie zadania w ramach kolejnego rozdania dodatkowych środków inwestycyjnych.

O sprawie będziemy informować na bieżąco, aż do ich finałowego rozstrzygnięcia.

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Dodaj ogłoszenie