Gmina Przemęt inwestuje w drogi na swoim terenie

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Pixabay
Udostępnij:
Budowa ulicy Podgórnej wraz ze zjazdami i odwodnieniem powierzchniowym w miejscowości Nowa Wieś, to kolejne zadanie inwestycyjne, na które przetarg ogłosiły właśnie władze gminy Przemęt.

Swoje oferty potencjalni wykonawcy mogą składać do wtorku 17 sierpnia. Tego samego dnia gmina ogłosi ile zamierza na inwestycję przeznaczyć. Okaże się również czy i ilu przedsiębiorców w przetargu weźmie udział i czy ceny przez nich zaproponowane wpiszą się w zaplanowany budżet.

W dużym skrócie przedmiotem zamówienia jest budowa ulicy Podgórnej wraz ze zjazdami i odwodnieniem. Ta ma powstać z kostki betonowej. Taki sam materiał ma zostać użyty do budowy ciągów pieszo – rowerowych. Ponadto całość ma mieć zainstalowaną sieć odwadniającą. Od podpisania umowy potencjalny wykonawca będzie miał 80 dni na wykonanie zadania.

A to nie wszystko, bo w minionym tygodniu zakończono przetarg na budowę drogi na ulicy Dębowej wraz z odwodnieniem na ul. Dębowej, ul. Podgórnej i ul. Lipowej w Mochach. Na to zadanie gmina miała dofinansowanie w wysokości 600 000 złotych z tak zwanego  Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w zakresie wsparcia dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y.

Jeśli chodzi o sam przetarg, to władze poinformowały, że na to zadanie zamierzają przeznaczyć w sumie – z uwzględnieniem dotacji - 1 030 000 zł brutto.

I wszystko wskazuje na to, że nie dość, że zadanie uda się zlecić po pierwszym przetargu, to jeszcze bez żadnych dopłat. Na budowę ulicy wpłynęły trzy oferty, wszystkie są poniżej 900 000 złotych.

Oto one: Przedsiębiorstwo Drogowe DROMAR BIS Marcin Marszałek, Nowa Wieś - 870 096,53 zł; ZPHU KRUBET Jan Kruk, Nowa Wieś - 843 621,19 zł; FSK Bruk Krystian Miś, Wijewo - 863 851,80 zł. Teraz komisja przetargowa sprawdzi wszystkie oferty pod względem zgodności formalnych i dopiero potem nastąpi ostateczny wybór wykonawcy.

Ruszyła budowa bariery na granicy polsko-białoruskiej

Wideo

Dodaj ogłoszenie