Gmina Przemęt modernizuje swoje drogi i infrastrukturę

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Udostępnij:
Na terenie gminy Przemęt w pełni wykorzystywane są idealne warunki pogodowe, które sprzyjają realizacji inwestycji. Obecnie wykonywanych jest kilka modernizacji, kolejne wkrótce ruszą, a jeszcze inne są na etapie przetargów.

Gmina pochwaliła się na swoim Facebooku, że intensywne prace budowlane prowadzone są w Kaszczorze. Tam rozpoczęto już roboty związane z budową boiska wielofunkcyjnego. W ostatnim czasie wyczyszczono już teren, na który nowe boisko zostanie wybudowane, wyznaczono też miejsce. Przypomnijmy, że w ramach zadania powstanie boisko wielofunkcyjne na terenie Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego z Oddziałem Integracyjnym w Kaszczorze. W ramach zadania zostanie wybudowane boisko o nawierzchni poliuretanowej. Będą mogły odbywać się tam rozgrywki piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki oraz tenisa. Nowoczesne boisko będzie zawierać piłkochwyty oraz dwa stojaki na rowery, które pomieszczą łącznie 16 jednośladów. Miejsce ma zostać oświetlone i posiadać elementy małej architektury.

Druga inwestycja, jaka jest obecnie w Kaszczorze realizowana, to przebudowa ulicy Akacjowej. Warto tutaj przypomnieć, że na modernizację tej drogi gminne władze otrzymały dotację w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 380 172, 58 zł. W ramach zadania prócz przebudowy samej drogi, modernizowane są również zjazdy do posesji, realizacja obejmuje również budowę odwodnienia powierzchniowego.

Tymczasem do 9 sierpnia przedsiębiorcy mogą składać swoje oferty w ramach kolejnego przetargu związanego z inwestycjami drogowymi. Tym razem zadanie polega na budowa dróg gminnych wewnętrznych w miejscowościach Mochy, Siekówko, Nowa Wieś oraz Kaszczor.

W sumie planowane jest przebudowanie 754 metrów bieżących dróg we wspominanych miejscowościach, w których nowa nawierzchnia ma zostać wybudowana z kostki brukowej. O rozstrzygnięcie zadania poinformujemy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

i Politycznie: posłowie Kurzawa i Sobolewski o reparacjach od Niemiec

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie