Gmina Siedlec. Budowa sali sportowej w Kopanicy według planu

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Radny Marcin Michalski
Udostępnij:
Trwa jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji na terenie gminy Siedlec. Mowa oczywiście o budowie sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kopanicy.

Jak powiedział nam wójt gminy Jacek Kolesiński, prace budowlane wykonywane są zgodnie z planem i na razie nie ma żadnych informacji, by coś miało się opóźnić.

- Mamy nadzór nad tą inwestycją, prace trwają, sukcesywnie powstają kolejne elementy nowego budynku sali sportowej. Do końca zeszłego roku zaangażowaliśmy pierwszy milion, teraz czas na kolejne zadania – wyjaśnia nam wójt gminy Siedlec.

Wójt nie ukrywa, że władze obawiają się wzrostu cen samych materiałów budowlanych, które z każdym miesiącem są coraz wyższe. Tego jednak przewidzieć nie można, ani tym bardziej temu zapobiec. Sama sala ma zostać wykonana jeszcze w tym roku – najpewniej jej otwarcie nastąpi w czwartym kwartale 2022 roku. Jest więc szansa, że zarówno uczniowie z szkoły, jak i wszyscy inni, którzy lubią aktywnie spędzać czas wolny, jeszcze w tym roku – pod jego koniec – będą mogli skorzystać z pięknej, nowoczesnej sali sportowej i uprawiać ulubione dyscypliny sportu w zamkniętych pomieszczeniach.

Obecnie w Kopanicy stoją już mury nowego budynku. Jak się dowiedzieliśmy od Jacka Kolesińskiego, zanim te powstały na miejscu przeprowadzona została ekspertyza terenu, który ostatecznie został wzmocniony dodatkową ilością piasku i utwardzony, tak by nic w przyszłości negatywnie nie wpłynęło na tą jakże ważną budowlę.

Przypomnijmy tutaj, że całe zadanie podzielono na trzy typy. Pierwszy dotyczył prac budowlanych, wśród których wykonawca musiał przygotować teren pod późniejszą inwestycję – m.in. usunąć drzewa i krzewy, wyrównać podłoże, rozebrać chodniki, ogrodzenia, a także znajdujący się w miejscu wyznaczonym pod salę budynek gospodarczy. W dalszej kolejności są to trwające właśnie prace stricte związane z wybudowaniem nowej sali, zainstalowaniem dachu, wykonaniem elewacji, ślusarki okiennej i drzwiowe, sufitami, podłogami i ogólnym wykończeniem pomieszczeń.

Wykonawca będzie również musiał wyposażyć obiekt technicznie i sportowo. Ponadto – już po wybudowaniu sali, zobowiązany będzie do utwardzenia terenu, placu przed wejściem, zagospodarowania wód opadowych, jak również wybudowania boksu śmietnikowego oraz posadzenia niskiej zieleni. Druga część prac, to tak zwana branża sanitarna. Tutaj zadania skupiają się między innymi na przebudowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, wewnętrznych instalacjach wod – kan, centralnego ogrzewania, czy gazowych. Trzeci typ zadań, to wykonanie pełnej instalacji elektrycznej obiektu, wszelkich zasileń, gniazdek, oświetlenia, jak również wykonanie instalacji odgromowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ilja Kuksa o szansach na przystąpienie Ukrainy do UE

Wideo

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie