Gmina Siedlec. Seniorzy mogą zgłaszać się po specjalne opaski

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Pixabay
Udostępnij:
Tak zwane „opaski bezpieczeństwa” wyposażone m.in. W przycisk do nadawania sygnału SOS, posiadające detektor upadku, lokalizator GPS, czy funkcje monitorujące podstawowe parametry życiowe oraz umożliwiające komunikację z opiekunami planuje dla seniorów zakupić Ośrodek Pomocy Społecznej w Siedlcu.

Obecnie poszukiwane są osoby, które tego typu opaski mogłyby otrzymać .Dlatego właśnie dyrekcja OPSu apeluje o zgłaszanie osobiste, telefoniczne lub przez osoby bliskie seniorom, mieszkańców gminy Siedlec w wieku minimum 65 lat, mający problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskim, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia. Sprzęt uda się pozyskać dzięki środkom w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022.

Warto tu zaznaczyć, że opaska bezpieczeństwa będzie połączona z całodobowym Centrum monitoringu, co daje poczucie bezpieczeństwa nie tylko seniorowi, ale także jego rodzinie. Pozwala na bardziej bezpieczne, komfortowe funkcjonowanie w swoim środowisku lokalnym.

W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia życia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z dyspozytorem (ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka), który podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on poprosić o interwencję kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), poprosić o interwencję pracownika ośrodka pomocy społecznej (np. pracownika socjalnego czy opiekunkę środowiskową) lub wezwać służby ratunkowe.

Wszyscy zainteresowani udziałem w projekcie powinni do 18 lutego kontaktować się z Ośrodkiem Pomocy w Siedlcu – telefon: 68 346 21 49 lub mail: [email protected] Co istotne, usługa opieki na odległość dzięki posiadanej opasce dla mieszkańców gminy będzie bezpłatna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

J. Parys: Zajęcie statków przez władze Doniecka to rodzaj odwetu

Materiał oryginalny: Gmina Siedlec. Seniorzy mogą zgłaszać się po specjalne opaski - Wolsztyn Nasze Miasto

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie