Gmina. Wolsztyn: Jest zezwolenie na rondo, jednak na modernizację drogi trzeba jeszcze poczekać

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Natalia Krawczyk
Udostępnij:
Na początku grudnia 2021 roku wicestarosta Mariusz Silski wydał z upoważnienia starosty wolsztyńskiego Jacka Skrobisza decyzję, zezwalającą na realizację inwestycji drogowej, polegającej na budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego, Bohaterów Bielnika i Niałeckiej w Wolsztynie.

Tym samym realizacja inwestycji stanęła na ostatniej prostej. Rondo, o którym mowa nie tylko poprawi życie kierowców przejeżdżających tym odcinkiem, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo. Obecnie wyjazd z ulic podporządkowanych nie jest łatwy, wymaga skupienia, a czemu poczekania na wolną drogę. A ten może wkrótce być jeszcze większy, bo jak wcześniej informował nas Jacek Skrobisz, w samym Chorzeminie ma powstać bardzo duże osiedle mieszkaniowe, a już teraz miejscowość się rozbudowuje, co powoduje zwiększony ruch m.in. ulicą Bohaterów Bielnika.

Poza tym rondo spowolni ruch na drodze głównej, a więc ulicy Poniatowskiego, gidze kilka tygodni temu doszło do tragicznego w skutkach potracenia pieszego.

Rondo to jedno, jednak wcześniej pytaliśmy starostę o modernizację dalszego odcinka drogi w drugą stronę, a więc z Chorzemina, w kierunku trasy wojewódzkiej nr 305. Odcinek ten może stanowić taką „małą obwodnicę” dla części Wolsztyna.

I faktycznie część wspomnianej drogi już była remontowana. Niestety nie całą droga, a szczególnie fatalny – po ostatnich śniegach jest kilkuset metrowy odcinek od skrzyżowania drogi na Nowy Młyn z drogą właśnie na Chorzemin.

- Dziury i dziurki. Taki mały ser szwajcarski. Jak ktoś po zmroku pojedzie nieco szybciej, to może się srodze zdziwić – mówi nam kierowca.

W budżecie inwestycji powiatu na 2022 roku próżno szukać wzmianki o modernizacji wspomnianego odcinka. Zresztą, gdy sprawę poruszaliśmy kilka miesięcy temu, starosta zaznaczał, że w pierwszej kolejności wykonane zostanie rondo, a dopiero potem dalsza część wspomnianej drogi. Obecnie więc kierowcy muszą nieco zwolnić i poczekać, aż służby drogowe załatają ubytki w jezdni na opisywanym odcinku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ilja Kuksa o szansach na przystąpienie Ukrainy do UE

Wideo

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie