Gmina Wolsztyn również aplikuje o środki w Polskim Ładzie

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Gmina aplikuje o środki na modernizację pałacu
Gmina aplikuje o środki na modernizację pałacu Natalia Krawczyk
Udostępnij:
W minionym tygodniu informowaliśmy o tym, jakie plany inwestycyjne w ramach pilotażowej edycji nowego programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych mają samorządy z terenu powiatu wolsztyńskiego.

O swoich planach poinformowało nas wówczas Starostwo Powiatowe, a także przedstawiciele gmin Siedlec oraz Przemęt. Zabrakło jednak zestawienia z gminy Wolsztyn i dziś nadrabiamy te zaległości.

Zasady programu są takie, że każdy z samorządów mógł maksymalnie złożyć trzy wnioski. Pierwszy z nich o maksymalnej dotacji wynoszące 5 mln zł, drugi, to inwestycja, której koszt musiał zamknąć się w 30 milionach złotych, z kolei trzeci nie miał maksymalnego ograniczenia finansowego.

Wracamy do propozycji władz Wolsztyna, które również zdecydowały się wziąć udział w pilotażowej edycji programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Jak nas poinformowano, o 5 milionów złotych wnioskowano na przebudowę i modernizację infrastruktury drogowej na terenie gminy Wolsztyn. Inwestycja obejmuje: przebudowę drogi gminnej w m. Adamowo wraz z budową kanalizacji deszczowej na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 305 do krzyża przydrożnego w centrum wsi; rewitalizację terenów pokolejowych w Wolsztynie obejmującą II etap budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego z dworcem kolejowo – autobusowym, w tym budowę miejsc parkingowych dla podróżnych, drogę manewrową wraz z chodnikiem (połączenie dworca z drogą wojewódzką nr 305), oświetlenie drogowe, kanalizację deszczową i rewitalizację rampy.

Zadanie w drugiej grupie Budowa i modernizacja obiektów kubaturowych pełniących funkcje
oświatowe, kulturalne, sportowe, zdrowotne, mieszkaniowe i administracyjne w gminie Wolsztyn, gdzie wnioskuje się o 23 120 929 złotych. Inwestycja obejmuje: budowę zaplecza szatniowo – sanitarnego na terenie Stadionu Miejskiego w Wolsztynie; adaptację budynku oświatowego na mieszkania komunalne i cele służby zdrowia w Kębłowie; termomodernizację Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świętnie i Szkoły Podstawowej nr 3 w Wolsztynie z mikroinstalacją fotowoltaiczną, a także budowę świetlicy wiejskiej w Nowej Obrze oraz przebudowę i rozbudowę obiektów oświatowych w Tłokach, Starej Dąbrowie, Wolsztynie i Wroniawach, jak również budowę systemu wentylacji z rekuperacją w zabytkowym budynku Ratusza w Wolsztynie.

Trzeci wniosek z Wolsztyna, to prośba o wsparcie rzędu 17 447 225 złotych na rewitalizację zabytkowego zespołu pałacowo – parkowego w Wolsztynie graniczącego z Jeziorem Wolsztyńskim. Jeśli dotację udałoby się otrzymać, to gmina planuje remont zabytkowego pałacu wraz z budową mikroinstalacji fotowoltaicznej; zagospodarowanie plaży nad Jeziorem Wolsztyńskim wraz z wydzieleniem kąpieliska z innowacyjną metodą oczyszczania wód jeziora wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym budową budynku technologicznego pełniącego funkcje dydaktyczne, a także odbudowa historycznej figury Matki Bożej z Lourdes. Projekt ma na celu przywrócenie dawnej świetności parku i zwiększenie ruchu turystycznego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie