Gminy wiejskie z terenu powiatu wolsztyńskiego inwestują

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Jedna z ostatnich modernizacji w Kopanicy
Jedna z ostatnich modernizacji w Kopanicy Archiwum Marcina Michalskiego
Udostępnij:
Zarówno władze Siedlca, jak i Przemętu w ostatnich tygodniach ogłosiły przetargi na kilka nowych zadań, które w niedalekiej przyszłości poprawią życie mieszkańców poszczególnych miejscowości. Postanowiliśmy sprawdzić, co jest aktualnie realizowane.

We wtorek 10 maja gmina Siedlec poinformowała o rozpoczęciu postępowania związanego z wyborem wykonawcy, którzy dokona przebudowy ulicy Słonecznej i Piaskowej w miejscowości Kopanica. To kolejna inwestycja realizowana w miejscowości w ostatnich miesiącach. Przypomnijmy, ze to najważniejsze zadanie, to budowa hali sportowej, która jest już w bardzo zaawansowanym stanie. Z kolei wcześniej – jak zresztą poinformował radny Marcin Michalski - wymieniono nawierzchnię na Starym Rynku (2 etap) tj. cześć od strony kanału.

- Pierwszy etap wykonano ze środków Funduszu Sołeckiego wydzielonych z budżetu Gminy Siedlec a obejmował on wymianę kostki wewnątrz placu rynku. Inwestycja tegoroczna wykonana została zgodnie ze środkami z Funduszu Sołeckiego na bieżący rok. Znacząco poprawia ona bezpieczeństwo i ułatwia komunikację w obrębie wyjazdu na drogę krajową, jak i poprawia estetykę tej części Kopanicy – wskazał radny.

Wracając jednak do najnowszego przetargu, to zadanie podzielono na dwa etapy. Część I, to przebudowa ul. Słonecznej, a zakres robót obejmuje budowę nawierzchni z kostki brukowej. Z kolei część II, to przebudowa ulicy Piaskowej w miejscowości Kopanica poprzez budowę nawierzchni z kostki brukowej. Otwarcie przetargu ma nastąpić 25 maja.

Natomiast gmina Przemęt prowadzi obecnie trzy postępowania przetargowe. Jedno z nich dotyczy sprawy, o której już jakiś czas temu informowaliśmy, a więc modernizacji sali widowiskowej. Przypomnijmy, że  gmina znalazła się na liście rankingowej, a więc zaplanowanych do dofinansowań w ramach realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego program Kulisy Kultury. 

-_ Planowana kwota dotacji ze środków UMWW wynosi 100 000 zł. Całkowita wartość zadania ma wynieść 249 990 zł, z czego 149.990 zł zostanie pokryta z budżetu gminy. W ramach tej inwestycji zostanie wykonany: montaż instalacji systemu nagłośnieniowego wraz z wyposażeniem, montaż instalacji systemu oświetlenia scenicznego, montaż systemu wysłon teatralnych, montaż systemu kratownic, dostawa elementów mobilnych systemu oświetlenia i nagłośnienia_ – mówiła nam Patrycja Pabich z UG Przemet.

Oferty na to zadanie mają zostać otwarte 20 maja. A to nie wszystko. Kolejną realizacją, jaką przemęcki samorząd chce zrealizować jest budowa odcinka drogi gminnej ul. Jeziornej w miejscowości Przemęt. Droga ma zostać wybudowana z kopstki brukowej, ponadto ma tam zostać wykonane odwodnienie. Swoje oferty firmy mogą zgłaszać do 17 maja.

Trzecie zadanie przemęckiego samorządu gminnego, to wymiana pokrycia dachowego na budynku Szkoły Podstawowej w Perkowie. W tym przypadku otwarcie ofert ma nastąpić 23 maja. Wówczas okaże się, czy oraz za ile modernizacja ta zostanie przeprowadzona.

Mieszkańcy powinni być więc zadowoleni, bo mimo finansowo trudnych czasów samorządy robią wszystko, by realizować zaplanowane wcześniej zadania, tak, by jakość życia społeczeństwa nie ulegała pogorszeniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jakie znaczenie ma wejście Finlandii i Szwecji do NATO

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie