Grad goli w derbowym spotkaniu Sokoła Kaszczor z Gwiazdą Siedlec

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie sezonu piłkarskiego w niższych ligach piłkarskich. Nie inaczej jest także w Wielkopolskiej Klasie Okręgowej, w której to w IV grupie występują drużyny z naszego regionu takie jak: Dąb Kębłowo, Sokół Kaszczor czy Gwiazda Siedlec.

Dwie ostatnie rywalizowały dziś w derbowym pojedynku na obiekcie przy ulicy Sportowej w Kaszczorze. Walczący o utrzymanie w okręgówce Sokół podejmował spadkowicza Gwiazdę. Mecz od samego początku był niezwykle emocjonujący, mimo że Gwiazda grała już o przysłowiową pietruszkę, to nie zamierzała tanio sprzedać swojej skóry. Gospodarze objęli prowadzenie w dwudziestej trzeciej minucie, po strzale Zbigniewa Malchera z rzutu karnego. Tuż przed przerwą tego samego zawodnika, nie upilnowali obrońcy Gwiazdy i po czterdziestu pięciu minutach Sokół prowadził już 2:0. Po zmianie stron przewagę Sokoła po raz trzeci w tym spotkaniu udokumentował Zbigniew Malcher, który w pięćdziesiątej drugiej minucie podwyższył na 3:0. Osiem minut później Sokół prowadził już 4:0, a szczęśliwym zdobywcą gola okazał się Łukasz Józefowski. Nie minęły cztery minuty, a Marcin Poloch po raz piąty umieścił piłkę w siatce rywali, dając swojej drużynie już prawdziwy komfort psychiczny. Jednak nie był to koniec strzeleckich możliwości Sokoła W siedemdziesiątej minucie Patryk Matysik zaskoczył bramkarza Gwiazdy i było już 6:0. Mimo dużych strat Gwiazda nie załamała się, a jej zawodnicy raz po raz konstruowali bardzo przyzwoite ataki. Jeden z nich zakończył się przepięknym strzałem z narożnika pola karnego autorstwa Dominika Gołaszewskiego. Bramka ta co prawda nie miała większego znaczenia dla wyniku meczu ale z pewnością była jego ozdobą. Chwilę po wznowieniu gry bramkę zdobyli z kolei gospodarze. Autorem jej został Franciszek Nowak, a jego uderzenie z dwudziestu pięciu metrów było niezwykle urokliwe. Już w doliczonym czasie gry swoją drugą, a dla zespołu ósmą zdobył Patryk Matysik, ustalając tym samym wynik spotkania na 8:1 dla Sokoła. Zwycięstwo to przybliżyło zespół z Kaszczoru do utrzymania się w okręgówce, choć do zakończenia rozgrywek pozostaje jeszcze jedna kolejka.