Grom Wolsztyn - LKS Głuchowo. Przegrana na wyjeździe

Roman Rzepa
W zaległym meczu z pierwszej kolejki piłkarze Gromu Wolsztyn ulegli w wyjazdowym spotkaniu z LKS Głuchowem 3:2 (3:1)

Bramkę dla wolsztynian zdobył Krzysztof Piosik z karnego. Drugi gol dla przyjezdnych padł po zagraniu samobójczym.
Już w 10 min. goście mieli okazję do zdobycia kontaktowej bramki. Po dośrodkowaniu Patryka Rogozińskiego, piłkę przejął K. Piosik, który nie trafił w świtało bramki. Dwie minuty później odpowiedzieli gospodarze. Całe szczęście napastnik miejscowych w ostatniej chwili nie zdecydował się na strzał w kierunku bramki. Z rzutu wolnego próbował też trafić kapitan z Głuchowa, jednak golkiper Gromu Dariusz Wlekły był na swoim miejscu. W 16 min. za faul na Marcinie Grolewskim miejscowi zostali ukarani rzutem karnym, który na bramkę zamienił wspomniany K. Piosik. Cztery minuty później przewagę próbował powiększyć Andrzej Biniakowski, piłkę wrzucał Sławomir Pukacki. Po ok. 15 minutach faulowali goście. Sędzia wskazał na 11 metr, Wlekły został pokonany. W 40 min. po składnej akcji Głuchowianie wychodzą na prowadzenie. Tuż przed gwizdkiem miejscowi zdobywają trzecią bramkę.
Tradycyjnie po zmianie stron za odrabianie strat wzięli się przyjezdni a prowadzący skupili się na utrzymaniu wyniku i grze z kontry. Wolsztynianie mieli dogodną okazję w 54 min. Marek Fórmaniak popisał się dokładnym zagranie w pole karne głuchowian, jednak K. Piosik strzelał niecelnie. W 58 min. po strzlae Patryka Rau piłka odbiła się od zawodnika miejscowych i trafiła w światło bramki. W 65 min znowu blisko trafienia był Piosik, na przeszkodzie stanął słupek. Mimo prób z obu stron wynik meczu już nie uległ zmianie. Gromowcy włożyli wiele wysiłku, jednak 3 punkty zostały w Głuchowie.

Skład Gromu: D.Wlekły - A.Śmieszek (55' P.Rau), M.Fórmaniak, S.Pukacki, A.Biniakowski - A.Maruszewski, P.Rogoziński, B.Świrszcz, - M.Grolewski, K.Piosik (90' F.Kwaśniewski), K.Piotrowski.