Grom Wolsztyn - Płomyk Jarota II Jarocin 2:1 (1:1) [ZDJĘCIA]

Roman Rzepa
Grom Wolsztyn - Płomyk Jarota II Jarocin 2:1 (1:1)
Grom Wolsztyn - Płomyk Jarota II Jarocin 2:1 (1:1) Foto. Roland Buśko
Spora grupa kibiców zjawiła się na Wolsztyńskim stadionie, aby dopingować zespół Gromu w ostatniej kolejce spotkań IV ligi

Mimo niesamowitego upału spotkanie przebiegało w bardzo szybkim tempie. Już w czwartej minucie, po akcji Marcina Grolewskiego, piłkę do bramki z najbliższej odległości wpakował Radosław Nolka.

Radość miejscowych z prowadzenia trwała tylko do 20 min., kiedy to dość niefortunnie we własnym polu karnym zachował się Bogumił Maik i ku rozpaczy kibiców posłał futbolówkę do własnej bramki.

Remis 1-1 utrzymał się do końca pierwszej odsłony choć szansę na zmianę wyniku mieli zarówno gospodarze jak i goście. W 35 minucie rywale, po piekielnie mocnym strzale trafili w poprzeczkę.

W odpowiedzi Gromowcy za sprawą P. Dulata powinni prowadzić 2-1, jednak przepiękny strzał z 18 metrów minimalnie przeszedł obok bramki. W samej końcówce rywale wykonywali jeszcze trzy stałe fragmenty gry, jednak i one nie przyniosły zmiany rezultatu.

Druga odsłona była wyrównana z optyczną przewagą miejscowych. Decydujący cios Gromowcy zadali w 55 min., kiedy to Bogumił Maik w pełni zrehabilitował się za błąd z 20 min. Pewnym i mocnym strzałem pokonał bramkarza gości.