Grom Wolsztyn zremisował z PKS Racot

Katarzyna Jąder
Grom Wolsztyn zremisował z PKS Racot Foto. Roland Buśko
Grom Wolsztyn zremisował z PKS Racot w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej. Oba zespoły, które spotkały się na murawie wolsztyńskiego stadionu, walczą o utrzymanie w IV lidze.

Stratą dwóch punktów można nazwać remis wywalczony przez piłkarzy Gromu Wolsztyn podczas inaugurującego rundę wiosenną spotkania o mistrzostwo IV ligi gr. południowej. Rywalem Gromowców był zespół PKS Racot, który podobnie jak podopieczni Tomasza Leszczyńskiego walczą o utrzymanie w lidze.

Wszystko zaczęło się po myśli gospodarzy, którzy w 29 min. za sprawą P. Dulata objęli prowadzenie 1-0. Do końca pierwszej odsłony żadna z drużyn nie zdołała pokonać bramkarza rywala i to Gromowcy schodzili na przerwę przy jednobramkowej przewadze.

O początku drugiej odsłony, blisko stu osobowa grupa Wolsztyńskich kibiców chciałaby jak najszybciej zapomnieć, bowiem najpierw w 48 min. z rzutu karnego M. Karolewicz doprowadził do remisu, a sześć minut później B. Publicki wyprowadził drużynę z Racotu na prowadzenie.
Na wyrównującego gola autorstwa M. Juchacza fani Gromu musieli czekać do 86 minuty. Remis 2-2 z przebiegu całego spotkania można uznać za sprawiedliwy.