Imponujące zwycięstwo Wolsztyniaka w meczu ligowym z KS Polonia Środa Wielkopolska

Dziś w Miejskiej Sali Sportowej Świtezianka odbył się mecz VI kolejki Dolnośląskiej Drugiej Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn gr. I pomiędzy miejscowym Wolsztyniakiem i KS Polonią Środa Wielkopolska

Spotkanie rozpoczęło się od szybkich i dynamicznych ataków zarówno jednej jak i drugiej drużyny, w których lepiej radzili sobie podopieczni Marcina Pietruszki, obejmując dość łatwo dwubramkowe prowadzenie. Później gra się nieco wyrównała, choć dalej optyczną przewagę mieli gospodarze. Na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 15:13 dla Wolsztyniaka i ten wynik w pełni odzwierciedlał przebieg wydarzeń na parkiecie. Po zmianie stron szczypiorniści Wolsztyniaka ruszyli do frontalnych ataków, rzucając w ciągu sześciu minut sześć kolejnych bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. Wypracowana ośmiobramkowa przewaga pozwoliła znacząco uspokoić przebieg wydarzeń na parkiecie, choć dała jednocześnie zbyt duże poczucie pewności gospodarzom, którzy pozwolili drużynie ze Środy Wielkopolskiej na złapanie oddechu i próbę nawiązania walki. Trzy szybko zdobyte bramki przez gości na szczęście dla miejscowych nie pozwoliły na złapanie rytmu meczowego, ponieważ fantastycznie dysponowany Wolsztyniak robił z przeciwnikiem co chciał udowadniając jednocześnie, że zeszłotygodniowe zwycięstwo z liderem z Legnicy nie było przypadkowe. Ostatecznie Wolsztyniak w meczu z Polonią pewnie zwyciężył 34:25. Po meczu trener Wolsztyniaka Marcin Pietruszka powiedział: Szkoda, że tak ciekawego meczu nie mogliśmy rozgrywać przy udziale publiczności, zawsze jest to dużo większe przeżycie, zarówno dla kibiców jak i dla nas zawodników. Niestety mamy takie czasy i musimy się z nimi zmierzyć. Przed meczem wiedzieliśmy o tym, aby odnieść końcowy sukces musimy wspiąć się na wyżyny możliwości. Rywal choć jest beniaminkiem ma solidne atuty, choćby w postaci doświadczonych zawodników i aby im dorównać musieliśmy po prostu rozegrać dobre zawody. Pierwsza połowa była ciekawa, choć zabrakło w niej solidnej obrony z naszej strony. W szatni przypomnieliśmy sobie cele jakie założyliśmy sobie przed spotkaniem i na efekty nie trzeba było długo czekać. W drugą odsłonę weszliśmy na dużo wyższych obrotach, przy świetnie spisującej się defensywie, co przełożyło się automatycznie na wynik i jednocześnie oblicze drużyny. Co prawda nie uniknęliśmy w tym spotkaniu także błędów ale ogólnie jestem bardzo zadowolony z postawy całej drużyny. W meczu z KS Polonia Środa Wielkopolska najwięcej bramek dla Wolsztyniaka zdobyli: Kacper Siejek 11, Michał Wojtkowiak 7, Marcin Pietruszka 6, Arkadiusz Piątkowski 5, Marek Świtała 4 oraz Artur Radny 1.