Inwestycyjny czas w gminach Siedlec i Przemęt

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Gmina Siedlec
Udostępnij:
Gmina Przemęt ogłosiła właśnie drugi przetarg na utwardzenie ulicy Górnej w Wieleniu wraz ze zjazdami i odwodnieniem powierzchniowym.

Przypomnijmy, że pierwsze postępowanie zdecydowano się unieważnić, ponieważ jedyna oferta, jaka wpłynęła, była… rażąco niska – jak informowała gmina, a dokładnie to o blisko połowę niższa, niż zabezpieczony na to postępowanie budżet, co wzbudziło podejrzenia członków komisji przetargowej.

Obecnie potencjalni wykonawcy swoje oferty mogą zgłaszać do 14 października, wtedy też nastąpi otwarcie przetargowych ofert. Być może wówczas uda się wybrać firmę, która zrealizuje drogę. Władze gminy zakładają, że zadanie uda się zrealizować jeszcze w listopadzie tego roku. Wójt gminy Janusz Frąckowiak podkreślał w rozmowie z nami, że utwardzenie drogi, a przede wszystkim budowa odwodnienia pomoże nieco na całym osiedlu, na którym po deszczu tworzą się spore kałuże.

Tymczasem przełom września i października, to czas gdy władze gminy Siedlec podpisały umowy z wykonawcami dwóch inwestycji. Najpierw 30 września podpisano umowę z firmą Infrakom Kościan na przebudowę drogi gminnej w Kiełpinach – etap III. Wykonana tam zostanie nawierzchnia grysowo – asfaltowa. Drugie zadanie, które wkrótce będzie realizowane to z kolei budowa chodnika przy drodze gminnej w Starej Tuchorzy. Wycenione na ponad 170 000 złotych zadanie wykona firma BAR-BET z Chobienic.

Przypomnijmy, że pod koniec września gmina podpisała również umowę na budowę sali gimnastycznej w Kopanicy. To zadanie będzie kosztowało dokładnie 5 157.522,02 zł i w całości finansowane jest z budżetu gminy. Jak pamiętamy, władze gminy zdecydowały się o około dwa miliony złotych zwiększyć budżet na realizację sali, bo taka kwota pojawiła się na przetargu. Wójt nie chciał ryzykować, że – mając na uwadze obecne ceny zarówno materiałów, jak i usług budowlanych – po kolejnym przetargu zaproponowana przez potencjalnych wykonawców kwota okaże się jeszcze wyższa niż ta, za którą sala w Kopanicy ostatecznie powstanie.

Ruszyła budowa bariery na granicy polsko-białoruskiej

Wideo

Dodaj ogłoszenie