IV bieg Przełajowy "Szlakiem Wydm"w Świętnie k. Wolsztyna

Roland Buśko
Monika, Roland Buśko
W niedzielę 22 kwietnia Świętno po raz czwarty gościło biegaczy, którzy wystartowali w przełajowym biegu Szlakiem Wydm

Bieg miał bardzo kameralny przebieg, bowiem na starcie stanęło około czterdziestu zawodników podzielonych na dwie kategorię: sześć i dwanaście kilometrów. Organizatorem zawodów było Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych wraz z LZS-em Świętno, Sołectwo Świętno oraz Wolsztyński Klub Biegowy. Sześciokilometrową trasę najszybciej pokonał Jakub Jurga, który uzyskał wynik dwadzieścia dwie minuty i czterdzieści pięć sekund. Drugi na linii mety pojawił się Szczepan Kugel z czasem 23:02, a trzeci Karol Przybyła, jego czas to 26:25. Wśród pań na krótszym dystansie najszybciej finiszowała Karolina Bilawa, która uporała się z trudami trasy w dwadzieścia pięć minut i piętnaście sekund. Drugą pozycję z czasem 30:40 zajęła Zuzanna Cieśla, a trzecią Katarzyna Tomczak 31:06. Dystans dwunastokilometrowy zdominowali Nowosolanie, pierwszy linię mety z czasem 56:28 minął Jeremiasz Niścioruk, drugi na mecie pojawił się Jan Uruski 58:19, a trzeci Tomasz Tycner 1:01:20. Kwalifikację kobiet na dłuższym dystansie wygrała Wolsztynianka Anna Łopata jej czas to 1:04:49, drugie miejsce zajęła Weronika Ratajczak ze Świętna z czasem 1:10:34. a trzecie Aneta Szustak z Sulechowa z czasem 1:20:54.