Janusz Frąckowiak: Przemęt to ma być jakość w każdym znaczeniu

Redakcja
UG Przemęt
Udostępnij:
Mija prawie rok od momentu, kiedy objął stanowiska wójta gminy Przemęt. Czy przenosiny ze starostwa były dobrym krokiem? Co jest jego największym sukcesem i jak realizuje obietnice wyborcze?

- Samorząd to jest wspaniała instytucja, dla osoby, która czuje to i lubi tą pracę. To dla mnie pasja, uwielbiam robić to, co robię. Będąc starostą stawiałem na to, żeby powiat się rozwijał. Zawsze uważałem, że kluczowe jest określenie kierunków i wizji działania- podkreśla.

Urząd stał się przyjazny dla osób niepełnosprawnych, bo zamontowano w nim windę. Wójt wprowadził również zapowiadany pięciodniowy system obsługi petentów.

Jedną z kluczowych dla gminy inwestycji jest budowa żłobka i Dziennego Pobytu dla seniorów w Błotnicy. Na ten cel władze pozyskały łączne wsparcie w wysokości około czterech milionów złotych. Miejsce znajdzie tam 30 maluszków oraz 30 seniorów. Prace budowlane mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Wiosną drzwi placówki zostaną otwarte dla mieszkańców.

W gminie powstanie również środowiskowy dom samopomocy. Pierwsze rozmowy w sprawie jego utworzenia już się odbyły. - W gminie Przemęt mamy wiele rodzin, gdzie w czterech ścianach zamyka się często wielka tragedia. Dzieci są chore, starsi rodzice wymagają opieki. Widzę to poświęcenie i oddanie, dlatego chcemy dać naszym mieszkańcom możliwość skorzystania z profesjonalnej opieki i rehabilitacji. Środowiskowy dom samopomocy będzie ostoją, już dziś wiem, że będzie wielu chętnych, z całego powiatu wolsztyńskiego- dodaje Janusz Frąckowiak. Obecnie tworzona jest koncepcja adaptacji budynku w Mochach, w którym ma zostać zlokalizowana inwestycja. Planem wójta jest uruchomienie ŚDS do końca 2020 roku. - To będzie wizytówka naszego powiatu i gminy- dodaje.

Na terenie gminy trwają również inwestycje drogowe. Zyskują też strażacy. Jednostki doposażane są w nowy sprzęt, służący do ratowania zdrowia i życia wszystkich mieszkańców. Niebawem OSP w Mochach otrzyma nowy samochód.

Szczegółowa rozmowa z wójtem oraz więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Dnia Wolsztyńskiego!

Od jutra kwarantanna zostaje skrócona

Wideo

Dodaj ogłoszenie