Juniorzy młodsi UKS Junior Kębłowo z awansem do półfinału Mistrzostw Polski!

OPRAC.:
W minioną sobotę w Kębłowie rozegrano barażowy turniej o awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w unihokeju.

W turnieju udział wzięły cztery drużyny, które w rundzie zasadniczej sezonu 2020/2021 w swoich grupach zajęły miejsca 3-4. Oprócz gospodarzy czyli zespołu UKS Junior Kębłowo w turnieju wystąpiły drużyny: LKS Chynów Zielona Góra, KS Chrobry Brójce oraz TLU Kala-Izolacje Toruń. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym, po 3 tercje, z których każda trwała 15 minut. Do turnieju półfinałowego awans uzyskały dwie najlepsze drużyny.

Podopieczni trenerów Sławomira Kotlarskiego oraz Miłosza Baera, w pierwszym meczu podejmowali drużynę z Zielonej Góry. W mecz dobrze weszli miejscowi, którzy w 10 minucie zdobyli pierwszą bramkę. Na listę strzelców wpisał się Oskar Wojciechowski. Nikt nie przypuszczał, że kolejne minuty padną łupem Zielonogórzan, którzy w przeciągu 10 minut zdołali najpierw doprowadzić do wyrównania, a chwilę później odskoczyć na dwie bramki (1-3). Junior zdołał w 25 minucie zdobyć bramkę kontaktową, za sprawą Oskara Wojciechowskiego. Bramkę dającą remis i nadzieję na lepszy wynik w 33 minucie zdobył Aleksander Wróblewicz, po asyście Jonatana Stachowiaka. W 37 minucie Rostyslav Chornobai wyprowadził Zielonogórzan na kolejne już w tym meczu prowadzenie. Zdeterminowany Junior wziął się w garść i w 39 minucie swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu zdobył Oskar Wojciechowski, doprowadzając po raz kolejny do remisu w tym spotkaniu. Kilka sekund później Junior po dwójkowej akcji Stachowiak – Knobel wyszedł na prowadzenie. Bramkę zdobył Konrad Knobel. Nie był to jednak koniec emocji w tym spotkaniu. Zielonogórzanie walczyli do końca, co przyniosło efekt bramkowy na 2 minuty przed zakończeniem spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 5:5.

W kolejnym meczu turnieju Junior Kębłowo podejmował TLU Kale-Izolacje Toruń. Faworyta przed meczem było ciężko wskazać. Oba zespoły prezentowały ten sam poziom sportowy. Kębłowianie grając we własnej hali (niestety bez udziału publiczności) bardzo mocno się zmobilizowali i pokazali pazur. W jedenaście minut podopieczni trenerów Kotlarski – Baer zaaplikowali gościom z Torunia aż 4 bramki. Odpowiednio w 5 i 9 minucie na listę strzelców wpisał się Oskar Wojciechowski. Kilka sekund później trzecią bramkę dla Juniora zdobył Mateusz Wolnik. W jedenastej minucie bramkę zdobył Konrad Knobel, po podaniu Filipa Komasy. Druga i trzecia tercja należała jednak już do zawodników z Torunia, którzy pierwszą bramkę zdobyli w 16 minucie. W 21 minucie spotkania Torunianie zmniejszyli straty do dwóch bramek i wszystko jeszcze w tym spotkaniu było możliwe. Kębłowianie mieli okazję podwyższyć wynik grając przez 4 minuty w przewadze. Niestety ta sztuka się nie udała. Po 30 minutach meczu na tablicy świetlnej widniał wynik 4-2 dla Juniora. Ostatnie 15 minut meczu to walka obydwu drużyn. Cień nadziei dla Torunianom dał w 35 minucie Adam Tomczyk, który zdobył dla swojej drużyny trzecią bramkę. Końcówka spotkania to walka na całym boisku. Bardzo dobrze, bronili wyniku gospodarze, którzy do samego końca nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 4-3 dla drużyny Juniora Kębłowo. Cenne zwycięstwo przybliżyło Kębłowian do upragnionego awansu, do półfinału Mistrzostw Polski.

Ostatnie spotkanie to pojedynek z drużyną KS Chrobry Brójce. Mecz, który zadecydował o tym, kto wywalczy awans. Pierwsza tercja spotkania była bardzo wyrównania i zaskakująca. Strzelanie na dobre rozpoczęło się w drugiej tercji. 20 minuta to otwarcie wyniku na 1-0 dla Juniora, za sprawą Oskara Wojciechowskiego. Bramka Oskara napędziła całą drużynę i na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać. W 22 minucie drugą bramkę (2-0) zdobył ponownie Oskar Wojciechowski. 29 minuta to kolejna bramka dla Juniora dzięki dwójkowej akcji Wojciechowski – Stachowiak i na listę strzelców wpisał się Jonatan Stachowiak. W trzeciej tercji to dalsze strzelanie Juniora, który napędzony grał jak w transie. W 37 minucie bramkę zdobywa Jonatan Stachowiak (4-0), 38 minuta bramka Filipa Komasy (5-0), 39 minuta bramka Mateusza Wolnika (6-0). Wynik na 7-0 ustalił na 46 sekund przed końcem meczu Bartosz Białek.

4. UKS Chynów Zielona Góra 1pkt 13-16

AWANS DO PÓFINAŁU UZASKAŁY DRUŻYNY – UKS JUNIOR KĘBŁOWO oraz TLU KALA-IZOLACJE TORUŃ.

Warto również dodać, że najlepszym zawodnikiem w punktacji kanadyjskiej turnieju barażowego oraz najlepszym strzelcem został zawodnik Juniora Kębłowo OSKAR WOJCIECHOWSKI, który na swoim koncie zgromadził 10 punktów (7 bramek – 3 asysty). Natomiast najlepszym asystującym został MATEUSZ WOLNIK – 4 asysty.
Turniej półfinałowy rozegrany zostanie w Kostrzynie w dniach 27-28 marca.
Drużyny, które zagrają w półfinale UKS JUNIOR KĘBŁOWO, UKS VICTORIA GUŁTOWY, UKS ABSOLWENT SIEDLEC, UKS BŁYSKAWICA NIECHANOWO, UKS PANCERNI ŻURAWICA.