Już wiemy, kiedy numer alarmowy 998 wejdzie pod 112 w powiecie wolsztyńskim

Jakub Czekała
Jakub Czekała
ostrów NaM
Udostępnij:
Niedawno informowaliśmy, że jeszcze w październiku dojdzie do zmian operatora numeru alarmowego 998, który będzie funkcjonował w ramach 112. Znana jest już dokładana data tej operacji dla powiatu wolsztyńskiego.

Otóż jak poinformowano, przeniesienie obsługi numeru 998 ze stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie do Centrów Powiadamiania Ratunkowego odbędzie się w poniedziałek 25 października o godzinie 13.00. Tym samym powiat wolsztyński będzie przedostatnim, jaki taką zmianę przejdzie.

Już w piątek 15 października numery 998 przeniesiono pod 112 u sąsiadów, a więc w powiecie nowotomyskim oraz grodziskim. Dodać warto, że numer alarmowy 998 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Oznacza to, że dzwoniąc na numer alarmowy 998 zostaniemy połączeni z operatorem numerów alarmowych w CPR, który przyjmie zgłoszenie i przekaże je do właściwej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej.

Odbieranie zgłoszeń bezpośrednio przez operatorów CPR pozwala na jednoczesne i automatyczne – za pośrednictwem systemu teleinformatycznego – powiadomienie wszystkich służb właściwych ze względu na rodzaj zdarzenia.

Zgłaszając więc zdarzenie należy odpowiadać na zadawane pytania. Warto również zaznaczyć, z jakiej miejscowości, gminy, a nawet powiatu się telefonuje by przyspieszyć wysłanie służb i uniknąć błędów w dysponowaniu, jakie przecież w ramach numeru 112 już nieraz opisywaliśmy.

Media obecne terenie przygranicznym. Znamy zasady.

Wideo

Dodaj ogłoszenie