Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kacper Mielcarek napisał książkę "Szczelina". Promocja powieści odbyła się w bibliotece

OPRAC.:
Natalia Krawczyk
Natalia Krawczyk
bibliotekawolsztyn.pl
W czwartek, 18 listopada wolsztyńskiej bibliotece odbyła się promocja książki Kacpra Mielcarka „Szczelina”. Powieść jest debiutem mieszkańca powiatu wolsztyńskiego, która gatunkowo mieści się w ramach fantasy i science-fiction. Na spotkanie do biblioteki przybyła młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie.

Kacper Mielcarek jest studentem ostatniego roku farmacji, pochodzi z Wroniaw i ukończył wolsztyńskie Liceum Ogólnokształcące. Poza swoją bieżącą ścieżką zawodową zamierza poświęcić się pisarstwu. Już w czasie szkoły średniej interesował się literaturą, pisał opowiadania i brał udział w konkursach literackich. Jednakże dopiero podczas studiów zdecydował, że chce zająć się pisaniem na poważnie, a być może kiedyś utrzymywać się z niego. Owocem tej decyzji i wzmożonej pracy jest dobrze przyjęta pierwsza powieść „Szczelina”.

Książka wielowątkowa, pełna akcji i zaskakująca. Jest w niej pełno treści, a także wątków filozoficznych dotyczących kondycji współczesnego człowieka, świata czy ścierania się sił dobra ze złem. Fabuła dotyczy podróży w czasie i przestrzeni, innych wymiarów czy walką „czyścicieli” z demonami z innego świata.

- Książka jest przewrotna – bohaterowie w przebiegu fabuły okazują się kimś innym niż początkowo zakładaliśmy. Autor często bawi się z czytelnikiem, „puszczając do niego oko” poprzez formę książki, wypowiedzi bohaterów czy zmiany akcji. Wiele wątków jest niedokończonych, choć jak wynikło z rozmowy, nie było to zamierzone, a dotyczy raczej procesu powstawania książki. Młody pisarz nie wyklucza napisania drugiej części „Szczeliny”, ale obecnie pisze niezależną od niej powieść fantasy „Dziecko Sorg” - przekazano w komunikacie biblioteki.

Jak wyjaśniono, autor wybrał taki typ literatury, gdyż sam się nim interesuje i zaczytuje. Dużo inspiracji do napisania tej książki dostarczyła mu twórczość Lovecrafta, Manga czy współczesna popkultura.

- Poza tym w science-fiction i fantasy czuje się dobrze, gdyż jest to gatunek bardzo elastyczny, do którego można wpleść wiele innych typów literatury i pisać tak jak fantazja podpowiada. Pisanie daje mu wolność, możliwość wyrażania siebie i rozwoju. Podczas spotkania padły pytania właśnie dotyczące wyborów młodych ludzi, jak mają podążać za swymi marzeniami i nie zniechęcać się negatywnymi komentarzami - zaznaczono.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wolsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto