Kajakarze Zrywu Wolsztyn po raz pierwszy w tym roku wzięli udział w otwartych regatach

Powolne odmrażanie sportu powoduje, że areny sportowe powoli zaczynają w miarę normalnie funkcjonować . Nie inaczej sprawa ma się z torami regatowymi, gdzie po kilku miesięcznej przerwie zawodnicy mogli ponownie wrócić do rywalizacji.

Nie są to jeszcze normalne warunki ale przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego w miniony weekend na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Otwarte Regaty im. Wojciecha Skrzypczyńskiego, Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania. W zawodach tych rywalizowała spora grupa kajakarzy wolsztyńskiego Zrywu, którzy zaprezentowali się z jak najlepszej strony. W K2 na dystansie 500 metrów dzieci bezkonkurencyjni okazali się Mikołaj Kaźmierczak i Mateusz Majza. Młodzicy Marcin Nyczkowiak i Mateusz Nieborak zajęli trzecie miejsce w K2 na dystansie 500 metrów. Bardzo niewiele do podium zabrakło Zuzannie Tomys i Natalii Szczepaniak w K2 na 500 metrów. Ostatecznie dziewczyny wywalczyły wysokie czwarte miejsce. Na ósmej pozycji uplasował się Eryk Wajs w K1 na dystansie pięćset metrów K1 Dz M. Również W K1 na dystansie 500 metrów bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczyny. Kinga Chojnacka zajęła czwarte, a Martyna Kowalska ósme miejsce. W K1 młodzików na 500 metrów Marcin Nyczkowiak w finale B zajął trzecie miejsce, zaś Mateusz Nieborak w finale A ósmą pozycję. W K1 na 500 m.M Damian Liskowiak zajął w finale B dziewiątą pozycję. Katarzyna Skorupińska w K1 na 500 m. j K uplasowała się na ósmej pozycji. W K1 na 500 m jm K Magdalena Radna zakwalifikowała się do finału B, natomiast w K2 razem z Amelią Getner, Magda zajęła szóstą pozycję. Na wysokiej piątej pozycji uplasował się z kolei Kacper Jastrząb w K1 na 500 m Jm M. W drugim dniu zmagań w Poznaniu świetnie spisał się Krzysztof Jokiel, który startował w I Pucharze Polski razem z Kadrą Narodową Juniorów. Krzysztof w rywalizacji K1 na 200 metrów zajął siódme, a na tysiąc metrów ósme miejsce. Ponadto w parze z K. Błońskim na tysiąc metrów w K2 uplasował się na drugiej pozycji.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?