Kolejne sukcesy kajakarzy Zrywu Wolsztyn na regatach w Poznaniu

Przez dwa dni na torze regatowym Malta w Poznaniu odbywały się XXXV Lotto Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie klasycznym oraz XIX Mistrzostwa Polski młodzików w kajakarstwie klasycznym.

Tradycyjnie już na zawodach tej rangi bardzo dobrze prezentują się zawodnicy Zrywu Wolsztyn, oczywiście nie inaczej było tym razem. Pierwszy dzień zmagań przyniósł wolsztyńskim kajakarzom dwa medale. Srebrny wywalczył Mateusz Nieborak w konkurencji K1 na dystansie 2000 metrów mł. Brązowy krążek zdobyła natomiast osada K4 na dystansie 1000 metrów M w składzie Damian Liskowiak, Krzysztof Jokiel, Krzysztof Burdajewicz oraz Kacper Jastrząb. Bardzo dobrze na Malcie zaprezentowali się także inni kajakarze Zrywu. Marcin Nyczkowiak uplasował się na siedemnastej pozycji w K1 na dystansie 2000 metrów mł., a osada w składzie Katarzyna Skorupińska, Maria Wyrwińska, Zuzanna Żok i Magdalena Radna wywalczyła ósme miejsce w K4 na dystansie pięciuset metrów K. Drugi dzień zmagań rozpoczął się od mocnego uderzenia młodzików, którzy w składzie Filip Kujawa, Patryk Tomys, Marcin Nyczkowiak i Mateusz Nieborak wywalczyli wicemistrzostwo Polski w konkurencji K4 na dystansie 2000 metrów mł. W klasyfikacji medalowej MPMŁ Zryw z dorobkiem dwóch srebrnych medali uplasował się na dwunastej pozycji. Również na dwunastej pozycji z dorobkiem jednego brązowego krążka wolsztynianie uplasowali się w klasyfikacji U 23.