Kolejne świetne starty zawodników HKS Azymut Mochy

OPRAC.:
Dwudziestoosobowa grupa zawodników HKS Azymut Mochy na początku sierpnia, przez dziesięć dni uczestniczyła w obozie sportowym w Górach Stołowych i Rudawach Janowickich. Podczas obozu jego uczestnicy trenowali umiejętności poruszania się z mapą i kompasem, uczestniczyli w dwóch silnie obsadzonych zawodach oraz zwiedzali atrakcje Kotliny Kłodzkiej.

Obóz rozpoczął się od startu w międzynarodowych zawodach Sudety Cup, których tegoroczna edycja rozegrana została w Górach Stołowych. Po czterodniowych zmaganiach na bardzo trudnym terenie, przy naprawdę ogromnych przewyższeniach, zawodnicy Azymutu spisali się rewelacyjnie. W kategorii K-12 wysoką szóstą pozycję wywalczyła Zofia Gorzelniak, tuż za nią uplasowała się Amelia Bohne. W kategorii K-14 na piątej pozycji zawody ukończyła Milena Miś, a na dziewiątej Magdalena Kaźmierczak. W kategorii K-50 szóste miejsce wywalczyła Barbara Nowak. Świetnie spisali się także panowie! W kategorii M-10 szóste miejsce wywalczył Joachim Dobrzyński. W kat. M-12 także na szóstej pozycji zawody ukończył Fabian Wyrwa. Podczas obozu zawodnicy oprócz intensywnych treningów mieli także okazję zapoznać się z licznymi atrakcjami Kotliny Kłodzkiej. Były spacery po Parku Zdrojowym w Polanicy Zdroju, odwiedziny Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju. Spore wrażenie na uczestnikach eskapady zrobił labirynt podziemnych korytarzy Twierdzy Kłodzko, a także wyprawa do Adrszpaskiego Miasta Skalnego, które od 1933 roku jest Narodowym Rezerwatem Przyrody Czech. Sportowcy z Moch odwiedzili także Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach.
Obóz zakończył się udziałem w zawodach Grand Prix Polonia w Rudawach Janowickich, gdzie na bardzo trudnym terenie zawodnicy Azymutu radzili sobie perfekcyjnie. Z pewnością wpływ na ostateczne wyniki w tej rywalizacji miały wcześniejsze intensywne treningi.
W klasyfikacji generalnej po trzech biegach fantastyczną drugą pozycję w kategorii M-10 wywalczył Joachim Dobrzyński. W kategorii M-12 także drugie miejsce wywalczył Mikołaj Niedzielski. W tej samej kategorii na wysokim czwartym miejscu zawody ukończył Bruno Pietrzak, tuż za nim uplasowali się Fabian Wyrwa, Julian Franc i Adam Jagielski. W kategorii M-14 na ósmej pozycji uplasował się Dawid Kędzierski. W kat. M-35 trzecią pozycję wywalczył Karol Gorzelniak. W kategorii M-40 Patryk Pietrzak uplasował się na ósmym miejscu. W kategorii
K-10: Inez Pietrzak wywalczyła drugą pozycję. Świetnie spisały się także dziewczyny startujące w kategorii K-10. W tej kategorii trzecie miejsce wywalczyła Maja Gorzelniak, a czwarte Hania Knop. W kategorii K-12 Zofia Gorzelniak wywalczyła drugie miejsce, a Amelia Bohne - piąte. W kategorii K-14 Milena Miś zajęła drugą pozycję, natomiast Hanna Paterek dziewiątą. W kategorii K-16 Ola Szmyt wywalczyła ósmą pozycję, a Weronika Klecha dziewiątą. W K-40 na trzeciej pozycji uplasowała się Katarzyna Pietrzak, a w kategorii K-50 na drugiej pozycji zmagania zakończyła Barbara Nowak.