Kolejne świetne wyniki kajakarzy Zrywu Wolsztyn

Sporym sukcesem kajakarze Zrywu Wolsztyn zakończyli udział w regatach im. Rafała Piszcza, które odbyły się w ubiegły weekend na torze regatowym Malta w Poznaniu.

Wolsztynianie w ogólnej punktacji zdobyli osiemdziesiąt jeden oczek, co dało im drugie miejsce w końcowej klasyfikacji. Na wynik ten złożyły się między innymi cztery medale wywalczone przez: Mikołaja Kaźmierczaka, Kingę Chojnacką, Mateusza Majzę i Magdalenę Radną. Mikołaj Kaźmierczak zajął pierwsze miejsce w K1 na dystansie pięciuset metrów dz, tuż za nim w tej samej kategorii uplasował się Mateusz Majza. W kategorii K1 na dystansie pięćset metrów k dz bezkonkurencyjna okazała się Kinga Chojnacka. Srebrny medal w K1 na dystansie dwóch tysięcy metrów k jm zdobyła natomiast Magdalena Radna. Wysokie czwarte miejsca zajęli: Eryk Wajs w k1 na dystansie pięćset metrów M dz, Natalia Szczepaniak K1 500 m K dz, Marcin Nyczkowiak K 1 1000 m M mł, Kacper Jastrząb K1 2000 m M jm i Zosia Hofman K 1 1000 m K mł. Bardzo dobrze spisali się także: Martyna Kowalska, która zajęła piątą pozycję w K 1 1000 m K dz, Basia Jokiej, która uplasowała się na szóstym miejscu w K 1 1000 m K mł. Zuzanna Tomys K 1 500 m K dz, i Patryk Tomaszewski K 1 2000 m M j uplasowali się na ósmych pozycjach. Miejsca dziewiąte z kolei zajęli: Maja Domagała K 1 1000 m K mł, i Wojtek Lisiecki K 1 500 m M dz. Klaudia Umińska w K 1 500 m K dz uplasowała się na trzynastym miejscu, Jan Myssak w K 1 1000 m M mł zajął piętnaste miejsce, a Miłosz Górny w K 1 1000 m M Mł dwudzieste trzecie. Świetne wysokie szóste miejsce wywalczyła także Kasia Skorupińska, która jako juniorka wystartowała w Mistrzostwach Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym. Podczas swojego biegu, Kasia rywalizowała m.in. z Martą Walczykiewicz i Beatą Rosolską – medalistkami Igrzysk Olimpijskich.