18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Marsz Solidarności w rocznicę Stanu Wojennego w Zbąszyniu

Roman Rzepa
Marsz Solidarności w rocznicę Stanu Wojennego w Zbąszyniu
Marsz Solidarności w rocznicę Stanu Wojennego w Zbąszyniu Foto. Roman Rzepa
Marsz Solidarności w rocznicę Stanu Wojennego w Zbąszyniu zorganizował Komitet Społeczny Działaczy NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych. Po mszy w intencji ofiar Stanu Wojennego, zaproszone delegacje wraz z pocztami sztandarowymi przeszły pod pomnik na Placu Wolności

Marsz Solidarności w rocznicę Stanu Wojennego w Zbąszyniu

Tradycją wieloletnią jest wspominanie i oddawanie hołdu ofiarom Stanu Wojennego w Zbąszyniu. W piątkowy wieczór 13 grudnia 2013 roku dawni działacze Solidarności wraz z przedstawicielami władz gminnych spotkali się na mszy świętej w intencji ofiar nielegalnego przewrotu wojskowego z 1981 roku. Później odbył się przemarsz pod pomnik Powstańców Wielkopolskich na Placu Wolności, gdzie Andrzej Michalszczak przewodniczący koła NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych w gminie Zbąszyń. Złożono też wiązanki kwiatów.

NSZZ Solidarność RI w Zbąszyniu

Tym razem organizatorami głównym organizatorem wspomnienia Stanu Wojennego w Zbąszyniu był Społeczny Komitet Działaczy Solidarności Rolników Indywidualnych. Wcześniej środowiska związane z NSZZ Solidarność pracowników kolejowych były inicjatorami spotkań pod pomnikiem w rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego.

Liczne poczty sztandarowe

W marszu Solidarności w rocznicę Stanu Wojennego w Zbąszyniu wzięły udział liczne poczty sztandarowe: NSZZ Solidarność RI gminy Zbąszyń, NSZZ Solidarność RI gminy Siedlec, NSZZ Solidarność pracowników PKP, Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Zbąszyń, OSP Zbąszyń,

Wieczór wspomnień działaczy rolniczej Solidarności

Uczestnicy "Marszu Solidarności" wzięli udział w wieczorze wspomnień, który odbył się w Domu Katolickim. Działacze rolniczej Solidarności z gminy Zbąszyń, Siedlec, Wolsztyn i Rakoniewice wspominali pierwsze dni po wprowadzeniu Stanu Wojennego. Była to też okazja do podzielenia się opłatkiem i złożenie sonie życzeń świątecznych.

Więcej w "Dniu Wolsztyńskim"


Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Masz ciekawy temat? Chcesz wyrazić swoją opinię?

Napisz do nas: [email protected], [email protected], [email protected]

lub zadzwoń: 502 499 747, 602 895 323, 600 651 952

Dołącz do naszej społeczności na facebooku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wolsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto