Mateusz Surwiło zdobył 6 miejsce na Mistrzostwach Świata w Kanadzie

Natalia Krawczyk
Wolsztynianin zajął 6 miejsce na Mistrzostwach Świata w Kanadzie.
Wolsztynianin zajął 6 miejsce na Mistrzostwach Świata w Kanadzie. Archiwum prywatne Mateusza Surwiło
Od 3 do 7 sierpnia w kanadyjskim Halifax rozgrywały się Mistrzostwa Świata w sprincie kajakowym. Wśród zawodników znalazł się wolsztynianin Mateusz Surwiło. W czwartek, 4 sierpnia wystartował w eliminacjach w parakajakarstwie i zakwalifikował się do finału, w którym wywalczył 6 miejsce.

Mateusz Surwiło podczas Mistrzostw Świata w kanadyjskim Halifaxie w wyścigu finałowym KL 200 m wywalczył 6 miejsce. To kolejny sukces pochodzącego z Wolsztyna parakajakarza. Przypomnijmy, że zajął także trzecie miejsce w finałowym wyścigu na 200 m podczas zawodów Pucharu Świata 2022. Z kolei w ubiegłym roku wolsztynianin był jedynym polskim parakajakarzem, który wystartował na Sea Forest Waterway. Sportowiec zajął czwarte miejsce w półfinale i popłynął jedynie w finale B. Zabrakło naprawdę niewiele do zdobycia medalu. Jak przyznał, start w Tokio był spełnieniem jego sportowych marzeń .