Mateusz Surwiło zdobył srebrny medal mistrzostw europejskich w Monachium

Natalia Krawczyk
archiwum prywatne Mateusza Surwiło
Mateusz Surwiło z mistrzostw Europy w Monachium wraca z medalem. Pochodzący z Wolsztyna parakajakarz zajął drugie miejsce w wyścigu na 200 metrów.

Pochodzący z Wolsztyna parakajakarz Mateusz Surwiło wicemistrzem Europy. W wyścigu na 200 metrów w klasie KL3 był drugi. To kolejny w niedługim czasie sukces wolsztynianina. Przypomnijmy, od 3 do 7 sierpnia w kanadyjskim Halifax rozgrywały się Mistrzostwa Świata w sprincie kajakowym. Mateusz wystartował w eliminacjach i zakwalifikował się do finału, w którym wywalczył 6 miejsce.

Wolsztynianin zajął także trzecie miejsce w finałowym wyścigu na 200 m podczas zawodów Pucharu Świata 2022. Z kolei w ubiegłym roku wolsztynianin był jedynym polskim parakajakarzem, który wystartował na Sea Forest Waterway. Sportowiec zajął czwarte miejsce w półfinale i popłynął jedynie w finale B. Zabrakło naprawdę niewiele do zdobycia medalu. Jak przyznał, start w Tokio był spełnieniem jego sportowych marzeń .

Mateusz Surwiło zdobył srebrny medal mistrzostw europejskich...