Medale wolsztyńskich żeglarzy na Mistrzostwach Polski

materiał internauty
Medaliści Meczowych Mistrzostw Polski
Medaliści Meczowych Mistrzostw Polski UKS FIR Warszawa
Przy silnych, zmiennych wiatrach dochodzących nawet do 7 Bft przez trzy dni rozegrano dziewięć wyścigów.

W ostatni dzień rozegrano biegi medalowe z udziałem 10 najlepszych w każdej klasie regatowej. W klasie FINN udział w tym wyścigu wywalczyli Tomasz Kośmicki, Jeremi Zimny i Bartosz Ptak (wszyscy z WKŻ), zajmując w ogólnej klasyfikacji odpowiednio 5 , 7 i 8 miejsce. W kategorii młodzieżowców do lat 22 brązowy medal zdobył Jeremi Zimny, a Bartosz Ptak zajął czwarte miejsce.

W dniach 26-28.09.2014 w Górkach Zachodnich odbyły się MECZOWE MISTRZOSTWA POLSKI. W regatach tych udział brała ósemka najlepszych zawodników – młodzieżowców do lat 22 z całego kraju uzyskując kwalifikację podczas Mistrzostw Polski. Rywalizacja odbywała się w systemie „każdy z każdym”. Złoty medal zdobył Jeremi Zimny (WKŻ Wolsztyn), srebro Mikołaj Lahn (FIR Warszawa), a brązowy medal Bartosz Ptak (WKŻ Wolsztyn).