Międzynarodowy projekt w Zespole Szkół Zawodowych w Wolsztynie
W piątek 17 marca miało miejsce sportowe zakończenie projektu, który ze sportem nie wiele ma wspólnego, jednak w taki sposób, pozwalający na pozytywne wyładowanie energii, uczestnicy postanowili podsumować kilka dni nauki, nowych doświadczeń oraz znajomości. Mowa tutaj o zakończeniu projektu pt. "Z robotami w przyszłość m-Robot" - projekt polsko - niemiecko – ukraiński, który możliwy jest dzięki otrzymaniu przez Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie dofinansowania z Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Wszystko zaczęło się wizytą przygotowawczą w dniach 23-25 lutego we Wrocławiu. Kadra z Polski wraz z dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie Ireneuszem Rajmanem, nauczycielami z Niemiec i z Ukrainy, dzięki wsparciu Politechniki Wrocławskiej, wzięła udział w Laboratorium Robotów Autonomicznych oraz Laboratorium z Robotyki. Wszyscy mieli okazje, w budynku Technopolis, sprawdzić zasadę działania Komory Akustycznej, w której wnętrzu panuje idealna cisza, poszerzyć wiedzę na temat Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów oraz Katedry Cybernetyki i Robotyki. Ponadto zwiedzili najciekawsze atrakcje stolicy Dolnego Śląska oraz odwiedzili największą w Europie Wystawę Budowli z Klocków LEGO, która znajduje się we wrocławskim Sky Tower.
Kolejna część projektu, a tak w zasadzie jego oficjalne rozpoczęcie, miała miejsce 13 marca. Uczniowie z Ukrainy, Niemiec i Polski oraz ich opiekunowie, łącznie 54 osoby, wzięli udział w uroczystej kolacji. Gości powitał dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie Ireneusz Rajman wraz z koordynatorem projektu panią Małgorzatą Szpoper. Kolejnego dnia grupa wyjechała do Wrocławia, gdzie brała udział w laboratoriach i wykładach zorganizowanych na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej.