Misja Grecja 2021. Wielkopolscy strażacy, w tym z Wolsztyna i Międzychodu już na wyspie Evia [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Zespół Prasowy KG PSP
Udostępnij:
W minioną sobotę 7 sierpnia rano strażacy z kilkunastu Jednostek Ratowniczo – Gasniczych z całej Wielkopolski dostały nakaz dojazdu i koncentracji przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

To właśnie tam punkt zbiorczy miał moduł GFFFV Poznań, który kilka godzin później w sile ponad 20 samochodów wyruszył do Wrocławia na kolejną koncentrację. Po godzinie 14 z kolei – po odprawie moduły GFFFV Poznań i Wrocław wsparte strażakami z województw łódzkiego, mazowieckiego i małopolskiego – wyruszyły do Grecji, by pomóc w ogromnych pożarach jakie wybuchły w tym pięknym turystycznie kraju.

Warto tutaj wyjaśnić, że GFFFV, to angielski skrót oznaczający Ground Forest Fire Fighting using Vehicles - moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów. W skład wielkopolskiego modułu GFFFV wchodzi 65 strażaków i 21 pojazdów, w tym pojazdy gaśnicze, wężowe, pompy dużej wydajności, quady, zaplecze logistyczne oraz sprzęt łączności z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, Szkoły Aspirantów PSP 19 komend miejskich i powiatowych PSP woj. wielkopolskiego (Kalisz, Konin, Leszno , Poznań, Chodzież, Czarnków, Gniezno, Jarocin, Koło, Kościan, Krotoszyn, Międzychód, Ostrzeszów, Piła, Pleszew, Rawicz, Turek,  Wolsztyn i Złotów).

W naszej galerii dojazd strażaków na trasie Wrocław - Evia

Misja Grecja 2021. Wielkopolscy strażacy, w tym z Wolsztyna ...

Z naszego terenu do działań wyruszyły właśnie ciężkie wozy gaśnicze z komend w Wolsztynie oraz Międzychodzie. Zarówno nasi strażacy, jak i pozostali uczestnicy misji mają pozostać w Grecji do 23 sierpnia. Polacy mają gasić pożary na greckiej wyspie Evia. Właśnie we wtorek 10 sierpnia konwój złożony 46 pojazdów oraz 143 ratowników zameldował się na wyspie.

- Nasi strażacy noc spędzili już w bazie, którą zbudowali na miejscu. Dziś wkraczają do akcji gaśniczej! Po porannych odprawach wyznaczone plutony udały się w rejony działań: 1) okolice miejscowości Ellinika - moduł Wrocław; 2) okolice miejscowości Gouves - moduł Poznań - poinformował w środowy poranek Zespół Prasowy KG PSP.

Wcześniej strażacy drogą naziemną pokonali trasę z Wrocławia przez m.in. Słowację, Węgry, Serbię i Bułgarię.

Ruszyła budowa bariery na granicy polsko-białoruskiej

Wideo

Dodaj ogłoszenie