Nawet 100 000 złotych może trafić do strażaków - ochotników

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Strażacy z Przemętu mają szansę na dotację na nowy sprzęt
Strażacy z Przemętu mają szansę na dotację na nowy sprzęt OSP Przemęt
Udostępnij:
Strażacy – ochotnicy z kilku jednostek z terenu powiatu wolsztyńskiego mają kolejne powody do radości. Czterem jednostkom udało się pozyskać dotacje na niezbędny sprzęt.

Jeszcze w marcu tego roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu po raz kolejny ogłosił konkurs grantowy pod nazwą „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.

W dużym skrócie co roku Fundusz przyznaje wybranym jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych w Wielkopolsce dotacje w wysokości do 25 000 złotych na realizację przez nagradzane jednostki sprzętu ratowniczo – gaśniczego, bądź ochrony indywidualnej. Aby mieć szansę na zdobycie dofinansowania, jednostki muszą zarówno w specjalnym generatorze na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jak i w wersji papierowej w siedzibie Funduszu złożyć stosowne wnioski. Te po wstępnej akceptacji trafiają do Komendanta Wojewódzkiego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, który to dokonuje weryfikacji dostarczonych wniosków oraz wskazuje wnioski, które podlegać będą ostatecznej ocenie przez Fundusz - według kryteriów dostępu.

O środki walczy rok rocznie wiele jednostek z województwa wielkopolskiego, w tym też ochotniczy z terenu naszego powiatu. W miniony piątek 20 maja Komenda Wojewódzka wytypowała jednostki OSP, których wnioski zostaną teraz poddane ostatecznej weryfikacji. Innymi słowy, te które mają spore szanse na otrzymanie grantu w wysokości nawet 25 000 złotych.

Z terenu powiatu wolsztyńskiego szansę tą mają ochotnicy z Tuchorzy, Obry, Siedlca i Przemętu, bo wnioski tych jednostek wskazała Komenda Wojewódzka. O finale poinformujemy. Dodajmy, że strażacy starają się o sprzęt ratowniczo – gaśniczy, jak i ochrony osobistej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jakie znaczenie ma wejście Finlandii i Szwecji do NATO

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie