Niagara Wolsztyna na zawodach w Świebodzinie i Zielonej Górze

Niagara Wolsztyna na zawodach w Świebodzinie i Zielonej Górze Niagara Wolsztyn
Młodzi zawodnicy z Niagary Wolsztyn w ostatnich dniach rywalizowali podczas zawodów w Świebodzinie, gdzie osiągali bardzo dobre wyniki. Z kolei wczoraj, wraz z swoimi rodzicami gościli na zawodach w Zielonej Górze.

W Świebodzinie o Puchar Sprintu walczyli w niedzielę 7 kwietnia pływacy z Niagary. Do Wolsztyna wrócili z sukcesami - wielu z nich stanęło po raz pierwszy na podium zawodów sportowych.

Pływacy startowali na sprinterskim dystansie 50m we wszystkich stylach, tj. motylkiem, grzbietem, klasykiem oraz stylem dowolnym, a także mierzyli się z dystansem 100m stylem zmiennym. Udało się wywalczyć podium trzem naszym reprezentantom z rocznika 2010: Ewie Soboń, Matyldzie Maćkowiak i Janowi Tatarynowiczowi. Ich sukces jest tym większy, że ścigali się z rok starszymi od siebie rywalami. I tak w klasyfikacji generalnej po wszystkich startach Ewa zajęła II miejsce, Matylda III-cie i Jasiu był III wśród chłopców. Na uwagę zasługują także pozostali zawodnicy, którzy zajęli kolejne miejsca tuż za podium i zostali uhonorowani dyplomami. W najmłodszej kategorii IV Iga Cieśla, V Dagmara Dziwis, VI Liliana Nowak. Wśród chłopców Jacek Bardan był V. W kategorii 11-latków: Maria Gwóźdź była VI, Igor Łoś IV, a Maciej Łoś odebrał dyplom za VI mce. Wszyscy zawodnicy mogą cieszyć się z udanego występu: Aleksandra Przybyła zdobyła kolejne startowe doświadczenie, Igor Wilczyński (ur. 2006) , który debiutował na zawodach w pływaniu i niestety został zdyskwalifikowany po popełnionych błędach, ale cieszy zadowalająca forma tego zawodnika. Świebodzin gościł kluby m.in. z Zielonej Góry, Żagania, Sulechowa. - Dla naszych zawodników udział w zawodach to emocje związane z rywalizacją oraz okazja do sprawdzenia siebie, ale też i świetna zabawa, mile spędzony czas z kolegami i koleżankami - komentuje Agnieszka Soboń z Niagary Wolsztyn. Warto śledzić kariery młodych zawodników, bo z pewnością usłyszymy o nich jeszcze.

W minioną niedzielę, zawodnicy z Niagary wystartowali w Zielonej Górze podczas charytatywnego Festynu Bociana, ale tu już nie indywidualnie, a w wyścigach sztafetowych wraz ze swoimi rodzinami. W tym wypadku nie chodziło już o wynik, ale o dobrą zabawę.