Nowy respirator trafił do wolsztyńskiego szpitala

Patrycja Bartkowiak OPR.
UM Wolsztyn
Nowy respirator znajduje się już w rękach wolsztyńskiej placówki leczniczej. Bez wątpienia przyczyni się do ratowania życia i zdrowia wielu pacjentów. Mimo tego, że sprzęt ten bardzo pomoże lekarzom to lista potrzeb szpitala jest o wiele dłuższa.

Ogłoszono dziś, że do wolsztyńskiego szpitala trafił nowy, wysokiej klasy respirator. Jego zakup sfinansował samorząd gminy Wolsztyn, który na ten cel przeznaczył 101 520 zł.

To kolejne nasze wsparcie dla wolsztyńskiego szpitala. Przypomnę, że w czerwcu przekazaliśmy szpitalowi specjalistyczny aparat USG wart 100 000 zł, który wówczas zakupiono ze środków przekazanych przez cztery samorządy oraz sponsorów. Tym razem, zakup respiratora sfinansowaliśmy w całości z budżetu gminy Wolsztyn.

– mówi burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis

O tym jak bardzo potrzebny jest w tej chwili taki sprzęt w wolsztyńskim szpitalu może świadczyć fakt, iż respirator jest już wykorzystywany do ratowania życia i zdrowia pacjentów zarażonych wirusem COVID-19. To niewątpliwe udogodnienie nie tylko dla medyków, ale również dla pacjentów. Tego typu sprzęt pozwala na udzielenie pomocy medycznej, która nie mogłaby się odbyć bez odpowiedniej jakości sprzętu. Szczególnie w obecnej sytuacji z jaką przyszło się wszystkim zmagać, aparatura daje nadzieję na powrót do pełni zdrowia chorym.

Zakupiony przez gminę Wolsztyn respirator to wysokiej jakości urządzenie firmy Drager – Evita V300, do inwazyjnej i nieinwazyjnej terapii oddechowej u dorosłych i dzieci. Dyrektor szpitala Karol Mońko zaznacza, iż zakup bardzo wspomógł szpital, jednak lista sprzętu potrzebnego dla 6 stanowisk intensywnej terapii jest dłuższa. Potrzeba m.in. trzech kardiomonitorów, bronchofiberoskopu, sprzętu do pomiaru ciśnienia śródczaszkowego, wideolaryngoskopu, a także zestawu pomp infuzyjnych. Wartość sprzętu, który potrzebny jest by w pełni wyposażyć placówkę to około 350 tysięcy złotych.

Czwarta fala COVID-19 w natarciu

Wideo

Dodaj ogłoszenie