Obra. Plac zabaw jeszcze w tym roku, następnie skatepark

Jakub Czekała
Jakub Czekała
UM Wolsztyn
Sołtys i mieszkańcy sołectwa Obra w gminie Wolsztyn mają powody do zadowolenia. Niedawno otrzymali dofinansowanie na realizację kolejnego, istotnego elementu w ogrodzie społecznym „Cztery pory roku”, a już teraz snują kolejne plany, związane z modernizacjami.

Pod koniec czerwca we wsi odbyło się zebranie, na którym mieszkańcy omówili możliwości związane z programem Wielkopolska Odnowa Wsi.

-_ Wspólnie podjęliśmy decyzję, że weźmiemy udział w tym programie – mówi nam sołtys Obry Anna Piskorska. - We wtorek oraz w środę w Tłokach uczestniczyliśmy już w pierwszych szkoleniach w ramach tego programu. Przyjechały liderki z Poznania, które wskazywały, jak postępować. Wypracowaliśmy również plan pięcioletni – na działania, jakie będziemy zamierzali realizować w naszej miejscowości _– dodaje.

Celem numer jeden sołectwa w ramach Wielkopolskiej Odnowy Wsi będzie dokończenie ogrodu społecznego i zrealizowanie wszystkich zamierzeń z nim związanych. Nowym elementem, który nie był wcześniej planowany jest budowa skateparku:

- Widzimy, że jest zapotrzebowanie na tego typu rozrywkę ze strony młodzieży, wiemy, że w innych miejscach takie rozwiązania cieszą się zainteresowaniem. Ponadto dzięki takiemu miejscu aktywnej rozrywki młodzież będzie miała jak spędzić wolny czas – dodaje pani sołtys.

Inne zadania, które znalazły się w planie pięcioletnim, to między innymi poprawa infrastruktury drogowej w miejscowości, ale także zagospodarowanie terenu przy jeziorze:

- Chcielibyśmy wybudować taką ścieżkę edukacyjną wzdłuż linii brzegowej – zdradza nasza rozmówczyni.

Sołtys zdaje sobie sprawę, że wiele zależy od możliwości finansowych, jednak ostatnie działania pokazały, że jeśli się czegoś chce i do tego dąży, to o wiele łatwiej jest plany zrealizować, czego przykładem jest coraz piękniejszy ogród społeczny, w którym dzięki środkom  z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w przyszłym roku powstanie amfiteatr.

A w tym? Anna Piskorska zdradziła nam, że priorytetem jest plac zabaw: - Czekamy na ekipę budowlaną, która zainstaluje nam elementy placu zabaw oraz dokończy ogrodzenia, by i dzieci miały swoje miejsce – kończy.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie