Pewne zwycięstwo Wolsztyniaka w ligowym starciu z Orlikiem Brzeg

W meczu XX kolejki dolnośląskiej II ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn Wolsztyniak pokonał dziś SKS Orlik Brzeg 38:25, prowadząc do przerwy 18:13.

Z dużą dynamiką obie ekipy przystąpiły do pojedynku, jednak stroną dominującą byli gospodarze, którzy po dziesięciu minutach gry prowadzili 5:3. Kolejne pięć minut należało do gości, którzy mimo sporych braków kadrowych, nie zamierzali tanio sprzedać skóry. Od 20 minuty Wolsztyniak znów przejął inicjatywę i odskoczył rywalom na pięć bramek (15:10). Gdy wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą, goście z Brzegu w przeciągu niecałych trzech minut, rzucili trzy bramki z rzędu, minimalizując jednocześnie straty do dwóch trafień. Na szczęście dla podopiecznych Marcina Pietruszki ostatnie sto sekund pierwszej połowy zaowocowało trzema celnymi strzałami na bramkę rywala, które pozwoliły ponownie odskoczyć na pięć bramek (18:13). Po zmianie stron Wolsztyniak systematycznie powiększał przewagę, która w 45 minucie wynosiła już dziesięć bramek (27:17). Słabnący rywal nie był już w stanie nawiązać równorzędnej walki, a Wolsztyniak sukcesywnie zdobywał kolejne bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewnym i zdecydowanym prowadzeniem gospodarzy w stosunku 38:25. Po meczu trener Marcin Pietruszka powiedział: Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była nie do końca konsekwentna, graliśmy dobrze z przodu, gdzieś tam argumenty były po naszej stronie ale w decydujących momentach zabrakło nam zimnej krwi, aby przełamać rywala i już wtedy próbować go rozbić. Goście mimo, że przyjechali w okrojonym składzie, to i tak podjęli wyzwanie wiedząc, że szybką grą są w stanie sporo namieszać. W drugiej części spotkania gra układała się jednak już po naszej myśli i przyniosło to spodziewane efekty. Cieszy fakt, że w końcu zaczęliśmy rzucać bramki po szybkich kontrach. W ostatnim czasie była to niestety nasza nie najmocniejsza strona. Mamy argumenty żeby to wszystko działało, jednak nie zawsze jest tak jakbyśmy chcieli. Dzisiaj możemy być naprawdę zadowoleni ponieważ kilka bramek udało nam się zdobyć, po szybkich składnych akcjach. Jestem przekonany, że w przyszłości taka gra będzie naszym atutem, a będziemy starali się to udowodnić już w następnym ligowym starciu. W meczu z Orlikiem Brzeg najwięcej bramek dla Wolsztyniaka zdobyli: Bartosz Frąckowiak 6, Kacper Siejek 6, Arkadiusz Piątkowski 5, Artur Radny 5, Marek Świtała 4, Jakub Pietruszka 4, Jakub Piatkowski 1, Karol Trybuś 1, Wojciech Hruświcki 1, Mateusz Lewandowski 1, oraz Igor Horowski1.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?