Pięknieją wsie na terenie gminy Przemęt [FOTO]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Udostępnij:
Dobiegają końca prace, dzięki który trzy miejscowości z gminy Przemęt zyskają nowy blask – przynajmniej jeśli chodzi o miejsca do rekreacji.

Postanowiliśmy sprawdzić, czego szerzej dotyczą projekty, jakie są w miejscowościach realizowane. O szczegółach poinformował nas zastępca wójta gminy Przemęt Waldemar Kalitka.

- W ramach dofinansowania z XI edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” zrealizuje trzy projekty - wyjaśnia nam zastępca wójta. - Pierwszy projekt, to „„Zagospodarowanie terenu gminnego w miejscowości Wieleń”, drugi - „Zagospodarowanie terenu przy sali wiejskiej w miejscowości Perkowo – wyposażenie placu zabaw oraz budowa wiaty rekreacyjnej”, a trzeci, to „Budowa otwartej siłowni zewnętrznej wraz z zagospodarowaniem terenu przy Sali wiejskiej w miejscowości Popowo Stare” – dodaje.

Prace w miejscowościach już się odbywają. W Wieleniu za nieco ponad 70 000 złotych wyposażono siłownię zewnętrzną i plac zabaw w następujące elementy: wioślarz, orbitrek wolnostojący, twister + wahadło, stepper dwustanowiskowy, wyciąg górny + wyciskanie siedząc, koło + kierownice, zestaw mini, tablicę informacyjną, zestaw zabawowy. Na terenie zamontowano również ławki parkowe, kosze na śmieci i stojak na rowery.

- W ramach projektu pracę wykonali również mieszkańcy sołectwa Wieleń oszacowana na kwotę: 32 326,00 zł – wskazuje nam Waldemar Kalitka.

Z kolei w Perkowie, w ramach projektu wyposażono plac zabaw w następujące elementy: zestaw zabawowy, bujak sprężynowy – konik, huśtawka wagowa, huśtawka podwójna, karuzela, tablica informacyjna. Ponadto wybudowano wiatę rekreacyjną wraz z utwardzeniem, Na terenie zamontowano również ławki parkowe, kosze na śmieci i stojak na rowery. Wartość całego zadania wyniosła: 66 754,50 zł.

Również tutaj, za ponad 20 000 zł prace wykonali sami mieszkańcy.

- W Popowie Starym, w ramach projektu: zamontowano płot betonowy o długości 46 m, wyposażono siłownię zewnętrzną w następujące elementy: biegacz, orbitrek, twister+ wahadło, tablica informacyjna, trampolina, zestaw Flaga – crossfit, utwardzono kostką betonowa teren pod urządzeniami siłowni zewnętrznej, zakupiono 10 kpl. Ławostołów, a takżę zamontowano również ławki parkowe, kosze na śmieci i stojak na rowery – wylicza zastępca wójta.

Wartość całego zadania wyniosła: 54 554,64 zł, swój wkład wnieśli również mieszkańcy sołectwa.

Dodajmy, że prace w sołectwach jeszcze trwają, są już jednak bardzo zaawansowane i wkrótce zostaną zakończone.

Media obecne terenie przygranicznym. Znamy zasady.

Wideo

Dodaj ogłoszenie