Pielgrzymka na Jasną Górę. Kilkudziesięciu pątników wyruszyło z Grodziska

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Pielgrzymka na Jasną Górę. Kilkudziesięciu pątników wyruszyło z Grodziska
Pielgrzymka na Jasną Górę. Kilkudziesięciu pątników wyruszyło z Grodziska Anna Borowiak
Udostępnij:
Grupa 20. wyruszyła dziś na pielgrzymi szlak. Podczas wędrówki pokonają ponad 300 kilometrów. Ich celem jest Jasna Góra i znajdujący się tam obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, przed który niosą swoje intencje i podziękowania.

Ci, którzy idą całym sercem przekonują, że warto pójść raz, a potem... nie będzie się chciało przestać. Takim przykładem jest chociażby Urszula Chwalisz, która na pielgrzymi szlak wyruszyła po raz 23.

- Na pielgrzymce zbliżam się do Pana Boga. Idę, żeby Maryja wstawiła się w intencji moich dzieci. Głęboko wierzę w to, że dzięki jej wstawiennictwu wszystko będzie dobrze, a mój trud i niesienie tego krzyża pomoże w tym, co ważne - mówi nasza rozmówczyni.

Podczas pielgrzymki pokonają ponad 300 kilometrów. W tym roku na szlak wyruszyło prawie 60 osób. Jak przyznają pielgrzymi, trudy kolejnych kilometrów wynagradza niezwykła atmosfera serdeczności.

- Ciężko jest za pierwszym razem. Z każdą kolejną pielgrzymką dzięki niesamowitym ludziom, których poznajemy, u których nocujemy, którzy traktują nas jak członków rodziny, zapomina się o zmęczeniu, pojawiają się same wspaniałe wspomnienia - przyznaje Urszula Chwalisz.

Przed wyjściem w dziesięciodniową trasę pielgrzymi wraz z bliskimi, którzy przyszli ich pożegnać, wzięli udział we mszy świętej. Do Częstochowy zamierzają dotrzeć 15 lipca. Każdego dnia pokonywać będą na piechotę kilkadziesiąt kilometrów - w rozśpiewanej i radosnej atmosferze.

Pielgrzymka na Jasną Górę. Kilkudziesięciu pątników wyruszyło z Grodziska

Pielgrzymka na Jasną Górę. Kilkudziesięciu pątników wyruszył...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Materiały promocyjne partnera

Jak żołnierz dawca ratuje ludzkie życie

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie