Pływacy UKS Niagara Jedynka przywieźli kolejne medale z Wiosennych Rozgrywek Pływackich

Natalia Krawczyk
UKS Niagara Jedynka jest na drugim miejscu na 19 startujących klubów z Wielkopolski. UKS Niagara Jedynka
Wiosenne Rozgrywki Pływackie w Poznaniu to ulubione zawody pływackiego klubu Niagara Jedynka. Jak podkreślają trenerzy, mają się z kim ścigać i wracają z workiem medali. Wydarzenie zorganizowano na Termach Maltańskich.

Podczas zawodów pływackich w Poznaniu wystartowali pływacy UKS Niagara Jedynka oraz debiutanci Szkółki Pływania Niagara.

- Zostali rzuceni na głeboką wodę i poradzili sobie wyśmienicie. Jesteśmy dumni z Hani Troszczyńskiej, Oli Kubickiej, Antosi Adamczak i Igora Dolnego - piszą trenerzy.

Trzy złote medale zdobyła Magdalena Jadwiżak. Zawodniczka wygrała wszystkie swoje wyścigi: 50 m st. motylkowym, grzbietowym i dowolnym. Jeden złoty i dwa srebrne medale powędrowały do Antoniego Mizerskiego. Wygrał stylem motylkowym na 100 m zmiennym, z kolei w kategorii 50 m stylem grzbietowym zajął drugie miejsce. Jeden srebrny i jeden brązowy medal zdobyła Olena Mrozek. Zajęła drugie miejsce w kategorii na 100 m st. zmiennym i trzecie na 50 m st. klasycznym. Świetnie poradziła sobie również Kaja Cieśla, zdobyła jeden srebrny i jeden brązowy medal. Wystartowała w kat. 50 m motylkiem i 100 m stylem zmiennym.

Srebrny medal powędrował do sztafet 4x50 m stylem zmiennym w składzie Magda Jadwiżak, Antoni Mizerski, Amelia Hałuszczak, Maja Kantek-Waligorska. Wysokie miejsca 4-6 zajęli Amelia Hałuszczak, Jonas Nonn, Maja Kantek-Waligórska i Kaja Cieśla.

- W klasyfikacji medalowej ponownie w czołówce: 4 złote, 5 srebrnych, 2 brązowe medale.