Policjanci podsumowali kwiecień 2021 na naszych drogach

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Archiwum czytelnika
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie podsumował kwiecień 2021 na drogach na terenie powiatu.

Śmiało można powiedzieć, że tak tragicznego roku, jak ten już dawno na naszych drogach nie było. Tylko w kwietniu doszło do trzech wypadków drogowych, w którym śmierć poniosły dwie osoby, a w sumie od stycznia na naszych drogach zginęły już cztery osoby. Ani w 2020, ani w 2019 roku zarówno kwiecień, jak i okres od stycznia do końca kwietnia nie przynosił tak fatalnych statystyk. Praktycznie nie odnotowywano wówczas ofiar śmiertelnych.

Przypomnijmy, że do kwietniowych wypadków doszło na drogach powiatowych. Najpierw 17 kwietnia na drodze z Chobienic do Zbąszynia w drzewo uderzył samochód osobowy. Siła uderzenia była ogromna, o czym świadczą przede wszystkim uszkodzenia pojazdu. Niestety w wyniku wypadku na miejscu zginął mieszkaniec powiatu nowotomyskiego.

Drugi śmiertelny wypadek, to potrącenie rowerzysty przez samochód dostawczy na drodze powiatowej w miejscowości Popowo Stare w gminie Przemęt. Droga ta łączy powiat wolsztyński z kościańskim. Choć zaraz po uderzeniu rowerzysta był przytomny, to już w karetce u 70-latka doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Reanimacja prowadzona przez medyków niestety nie przyniosła skutku i mężczyzna zmarł.

Prócz wspomnianych trzech wypadków (2 śmiertelne, 1 osoba ranna) odnotowano również 22 kolizje drogowe. Policjanci wskazują, że najczęstsze przyczyny powstawania zdarzeń drogowych z winy kierujących w kwietniu 2021 roku to: niezachowanie bezpiecznej odległości – 6 zdarzeń, niedostosowanie prędkości – 4 zdarzenia oraz nieprawidłowe skręcanie – 3 zdarzenia.

Ponadto w kwietniu 2021 roku policjanci ujawnili na terenie powiatu wolsztyńskiego 2 kierujących pojazdami mechanicznymi oraz 6 kierujących pojazdami niemechanicznymi w stanie po użyciu alkoholu (w tym w stanie nietrzeźwości). Nietrzeźwy kierowca był sprawcą 1 kolizji drogowej.

Siłowe przekroczenie granicy przez migrantów.

Wideo

Dodaj ogłoszenie