Polski Ład. Samorządy w powiecie grodziskim otrzymały symboliczne czeki

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Udostępnij:
We wtorek, 26 października w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się konferencja prasowa wojewody wielkopolskiego. Podczas spotkania z samorządowcami Michał Zieliński wręczył symboliczne czeki z kwotą dofinansowania pochodzącą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

W poniedziałek, 25 października, premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Pieniądze z Programu w Wielkopolsce w znacznej mierze będą przeznaczone na drogi. Inwestycje drogowe pochłoną ponad 900 mln zł, natomiast na gospodarkę wodno-ściekową przekazanych zostanie ponad pół mld. zl.

- Cieszymy się, że możemy spotkać się w takich okolicznościach. Tym bardziej, że pan wojewoda przyjeżdża do nas z takimi prezentami - mówił starosta powiatu grodziskiego, Mariusz Zgaiński.

Jak zaznaczył wojewoda wielkopolski większość samorządów nie byłaby w stanie zrealizować tych inwestycji z własnych budżetów.

- To olbrzymie dofinansowania, kilka a nawet kilkanaście milionów złotych dla powiatów i gmin. To pokazuje, jak ten program jest potrzebny. Środki docierają praktycznie do wszystkich samorządów (...) Cieszę się, że te pieniądze trafiają również do Grodziska w różnym zakresie - podkreślał wojewoda Michał Zieliński.

Jak dodawał, rządowe wsparcie trafia zarówno do dużych, jak i małych miejscowości. Wojewoda zachęcił również do udziału w kolejnym naborze wniosków, który powinien ruszyć najpewniej w przeciągu kilku tygodni.

Rekordowe dofinansowanie w powiecie grodziskim ma trafić do samorządu powiatowego. To kwota 5 milionów złotych na przebudowę drogi Granowo - Doły – Konojad.

Gmina Grodzisk Wielkopolski ma otrzymać 4 miliony 950 tysięcy na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim.

Gmina Granowo na przebudowę ulic Klonowej, Akacjowej, Wierzbowej, Jarzębinowej oraz Grabowej wraz z budową kanalizacji deszczowej ma otrzymać 2 miliony 945 tysięcy złotych.

1 mln 700 tysięcy to zapowiedziane wsparcie dla gminy Kamieniec, na budowę świetlicy wiejskiej w Maksymilianowie.

Gmina Wielichowo na przebudowę odc. ul. Wierzbowej, ul. Szkolnej i odc. ul. Leśnej w miejscowości Śniaty w zakresie obejmującym III etap (odcinek drogi ul. Wierzbowej) ma otrzymać 877 436 zł.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Lek na COVID-19 zatwierdzony, na razie warunkowo

Wideo

Materiał oryginalny: Polski Ład. Samorządy w powiecie grodziskim otrzymały symboliczne czeki - Grodzisk Wielkopolski Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie